Apple neustále pracuje na svojich produktoch a zároveň službách, ku ktorým patrí napríklad iTunes AppStore či iTunes Music Store. Práve v poslednej menovanej službe sa po novom udiali zmeny, ktoré možno nepotešia mnohých Američanov. Apple sa rozhodlo, že po 11 rokoch navždy ukončí akciu „Single of the Week“.

Hudbe zadarmo je koniec!

Začiatok služby Single of the Week sa datuje od roku 2004, kedy Apple po dohode s vydavateľstvami predstavil túto naozaj skvelú akciu. Počas nej ponúkal používateľom platený obsah úplne zadarmo počas jedného, celého týždňa. Vďaka tomu sa vlastne vyhovelo hneď trom stranám. Apple si vytvoril naozaj skvelé meno a vďaka obsahu zadarmo získal aj nových zákazníkov, vydavateľstvá zarobili viacej, no a tak isto aj samotní umelci, keďže sa nejednalo o albumy ale skladby a tak si používatelia mohli po vypočutí zakúpiť album. Išlo o skvelú vec, ktorej je však koniec, keďže v dnešnej dobe používatelia počúvajú hudbu tak či onak zadarmo a navyše používajú streamovacie služby. Okrem iného sa šepká, že Apple predstaví novú službu Beats Music, ktorá by mala konkurovať Spotify a tak je pomerne jasné, že nebude chcieť rozdávať obsah zadarmo!

Prečítajte si tiež  Jony Ive získal patent na svoju značku "LoveFrom Jony".
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.