Od spustenia Apple TV+ už ubehli takmer dva roky. My sme sa počas uplynulých mesiacov mohli zoznámiť s prvými filmovými a seriálovými počinmi z produkcie kalifornského giganta a jeho víziou presadiť sa na poli kinematografie.

Od svojho spustenia v roku 2019 je služba na rok zdarma pre každého zákazníka, ktorý si zaobstaral Apple zariadenie. To sa však má zmeniť od budúceho mesiaca. Apple sa rozhodlo skrátiť dobu bezplatného členstva na 3 mesiace.

TV+

Vyššie tržby = viac obsahu v Apple TV+ ?

Hoci jablkovú službu (aspoň zatiaľ) nemožno porovnávať s hráčmi ako sú Netflix alebo HBO Max, za dobu jej fungovania sme sa mohli dočkať niekoľkých naozaj podarených projektov.

Problémom však je, že viac ako polovica aktívnych členstiev, sa viaže práve na ročnú trial verziu. Od júla sa preto dočkáme iba trojmesačnej skúšobnej doby, ako tomu je aj v prípade Apple Arcade.

Apple TV+ sa podľa analytikov môže tešiť z približne 3040-miliónovej komunity predplatiteľov. Napriek sympatickému mesačnému poplatku vo výške $4.99 je možné, že spočiatku počet predplatných rapídne klesne. Vyššia cena služby sa však v budúcnosti môže premietnuť ako v kvalite, tak aj v kvantite obsahu. Aký dopad na počet členov budú mať nové podmienky, by sme sa mali dozvedieť po vyhodnotení nasledujúceho kvartálu.

Ako vnímate zmeny v členstve vy? Chystáte sa aj naďalej využívať Apple TV+ za mesačný poplatok? Dajte nám vedieť v komentároch! 

Prečítajte si tiež  Video: iPhone 14 Pro v konceptoch. Takto by mala vyzerať nová vlajková loď Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.