Od spustenia Apple TV+ už ubehli takmer dva roky. My sme sa počas uplynulých mesiacov mohli zoznámiť s prvými filmovými a seriálovými počinmi z produkcie kalifornského giganta a jeho víziou presadiť sa na poli kinematografie.

Od svojho spustenia v roku 2019 je služba na rok zdarma pre každého zákazníka, ktorý si zaobstaral Apple zariadenie. To sa však má zmeniť od budúceho mesiaca. Apple sa rozhodlo skrátiť dobu bezplatného členstva na 3 mesiace.

- Reklama -

TV+

Vyššie tržby = viac obsahu v Apple TV+ ?

Hoci jablkovú službu (aspoň zatiaľ) nemožno porovnávať s hráčmi ako sú Netflix alebo HBO Max, za dobu jej fungovania sme sa mohli dočkať niekoľkých naozaj podarených projektov.

Problémom však je, že viac ako polovica aktívnych členstiev, sa viaže práve na ročnú trial verziu. Od júla sa preto dočkáme iba trojmesačnej skúšobnej doby, ako tomu je aj v prípade Apple Arcade.

Apple TV+ sa podľa analytikov môže tešiť z približne 3040-miliónovej komunity predplatiteľov. Napriek sympatickému mesačnému poplatku vo výške $4.99 je možné, že spočiatku počet predplatných rapídne klesne. Vyššia cena služby sa však v budúcnosti môže premietnuť ako v kvalite, tak aj v kvantite obsahu. Aký dopad na počet členov budú mať nové podmienky, by sme sa mali dozvedieť po vyhodnotení nasledujúceho kvartálu.

Ako vnímate zmeny v členstve vy? Chystáte sa aj naďalej využívať Apple TV+ za mesačný poplatok? Dajte nám vedieť v komentároch! 

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

2 KOMENTÁRE

  1. Neviete nahodou, ak si zakupim apple tv do juna tak budem mat este ten rok apple tv zadarmo? Uvazujem o kupe apple tv tak by som si ho kupila uz teraz v juni.

    • Ahoj, vďaka za komentár! Nové podmienky by mali platiť až od júla. Ak si ale už využila bezplatné členstvo po nákupe nejakého zariadenia v minulosti dvakrát alebo viac, tak obdržíš iba trojmesačný free trial. V opačnom prípade by si ešte mohla stihnúť ročné členstvo zdarma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here