Spoločnosť Apple sa už podľa všetkého rozhodla, ako to bude definitívne vyzerať s ponukou tohtoročných smartfónov. Pôvodne sa mal po predstavení iPhonu 12 zrušiť predaj všetkých predchodcov a tiež modelu XR. Klasický iPhone 11 (6,1″) však napokon zostane. Dočkáme sa masívnej zľavy!

Po predstavení iPhonu 12 bude iPhone 11 výrazne lacnejší

Len včera ste si mohli prečítať, na akých cenách bude začínať a končiť iPhone 12. Pozorné oko si určite všimlo, že sa politika medziročne takmer vôbec nezmení (s jednou malou výnimkou). Základný 5,4″ model bude štartovať na úrovni 699$. Je to úplne rovnaká suma s akou prišiel minulý rok iPhone 11.

Dobrou správou ostáva, že hoci sme už tento produkt neočakávali, Apple ponechá iPhone 11 v predaji ako lacnejšiu alternatívu bez podpory 5G siete. Tak isto by mal však budúci zákazník rátať s možným oklieštením balenia. V tom sa po vzore mladších súrodencov nemusí nachádzať nabíjací adaptér či EarPods.

Cena bude ale podľa dnešného úniku výrazne nižšia a priaznivejšia. Aby bol iPhone 11 stále atraktívny, firma ho plánuje ponúkať so 150$ zvýhodneným.

Jeho základná, 64 GB verzia, môže stáť cca 549$. Pri cenovej politike Apple sa v Európe bavíme o sume na úrovni cca 649€. To nie je vôbec zlé… Nezabúdajme, že pod kapotou nájdeme stále výkonný Apple A13 Bionic, 4GB RAM, kvalitné fotoaparáty, Face ID a mnoho ďalšieho…

Smutnou správou ostáva, že zákazník si už nebude môcť zakúpiť lepšie verzie iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Ich výroba definitívne skončí a nahradí ich iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Apple tiež potichu ukončí predaj populárneho iPhonu XR. Jedná sa o zastaralé zariadenie z roku 2018 a tak sme tento krok očakávali…

Ponuka smartfónov by mala teda vyzerať nejako takto (po predstavení iPhonu 12):

  • iPhone SE 2020 od 379€ (je možné, že zariadenie mierne zlacnie ak Apple odstráni nabíjačku).
  • iPhone 11 (2019) od 649€.
  • iPhone 12 5,4″ od 799€
  • iPhone 12 6,1″ od 899€
  • iPhone 12 Pro 6,1″ od 1149€
  • iPhone 12 Pro Max 6,7″ od 1249€

Poznámka: Jednotlivé ceny v eurách sa samozrejme môžu mierne líšiť od toho čo uvádzame vyššie. Vychádzame z posledných dát a únikov, ktoré pochádzajú z renomovaných zdrojov. Pokiaľ by aj sumy neboli presné, rozdiely sa budú pohybovať maximálne na úrovni niekoľkých desiatok eur…

Prečítajte si tiež  Po tejto recenzií si nové iPhony zamilujete!

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.