Počítače Mac s čipom M1 napojíte na 6 externých displejov

Spoločnosť Apple tvrdí, že jej nové procesory pre Mac podporujú iba 1 externý displej. Mal by mať rozlíšenie maximálne 6K a obnovovaciu frekvenciu 60Hz (v podstate sa bavíme o Pro Display XDR). Ako sa však ukazuje, počítače zvládnu oveľa viac. Youtuberovi Ruslanovi Tulupovovi sa podarilo pripojiť až 6 externých monitorov bez výraznej straty výkonu.

Riešenie, ktoré pri tom použil nebolo vôbec komplikované. Na všetko potreboval aplikáciu DisplayLink, ktorú stiahnete úplne zadarmo a následujúce príslušenstvo:

  • Jeden adaptér StarTech USB 3.0 na DisplayPort 4K
  • Duálny adaptér StarTech USB 3.0 na DisplayPort 4K
  • Adaptér StarTech USB 3.0 na HDMI 4K
  • Dokovacia stanica CalDigit TS3 Thunderbolt 3

V závislosti od toho, koľko displejov budete chcieť prostredníctvom následujúceho triku pripojiť, budete potrebovať adaptér USB-C na USB-A 3.0 alebo dokovací Thunderbold/USB-C (ako aj ďalšie káble). Návod, ako to celé nastaviť uvidíte v tomto videu. Praktické fungovanie potom v tomto videu.

Je zaujímavé, že Mac mini a MacBook Air, ktoré boli týmto spôsobom testované, dokázali prehrávať videa z YouTube v plnom rozlíšení, alebo dokonca používať aplikáciu Final Cut Pro bez akéhokoľvek sekania.

Mac mini zvládal 6 samostatných displejov a MacBook Air 5 samostatných displejov. Pravdepodobne to bude v oboch prípadoch o 3-4 displeje viac, ako reálne potrebujete. Čo hovoríte na tento výsledok vy?

Prečítajte si tiež  Apple potvrdilo, že čoskoro predstaví MacBook Pro 14" a 16"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.