Takmer každý, kto kedy používal Android a následne iOS, určite súhlasí, že by sa späť už nevrátil. Môže za to najmä fakt, že iOS má povesť extrémne rýchleho a spoľahlivého operačného systému pre mobilné zariadenia. Najlepšie však na tom je, že ide o povesť, ktorá sa dá využiť v praxi! Dnes prichádzajú správy, že podiel iOS v korporátnej sfére opäť stúpol!

Nový iPhone

Hneď po začatí predaja nového Jablkového zariadenia začal stúpať aj podiel v korporátnej sfére. Totiž o nový iPhone bol až enormný záujem, s čím dokonca nepočítalo ani Apple a to sa podpísalo aj na veľkom množstve aktivovaných zariadení. V číslach to znamená, že za posledný štvrťrok, ktorý je meraný od júla do septembra, a teda mesiaca, kedy sa v podstate začal predaj Jablkových zariadení, sa zvýšil podiel iOs zariadení na trhu o celé 2%, čo sa podpísalo aj pod pokles Androidu, ktorý už zaznamenáva len 29%. Na poslednom, treťom mieste samozrejme skončil Windows mobile, ktorý sa musel uspokojiť s naozaj slabým 1%!

apple pan

Ako to bude pokračovať?

Aj napriek tomu, že to nie je ľahké predpovedať, už teraz sa aspoň pokúsime priblížiť vám, ako to bude celé pokračovať. Vzhľadom na to, že 3. štvrťrok skončil v septembri, znamená to, že sa už vyše mesiaca nachádzame v 4 štvrťroku. Pokiaľ vezmeme do úvahy to, že v Číne začal predaj nových iPhonov 17. októbra + Apple rozšírilo predaje aj pre menšie štáty, ako sme napríklad my či Česko, môžme sa domnievať, že podiel bude stále stúpať alebo minimálne stagnovať. Veď v Číne bolo predobjednaných vyše 20-25 miliónov kusov nových iPhonov a to je len koniec roka!

iphones
Na úspechu sa podpísali aj väčšie displeje! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.