Už o niekoľko dní budeme svedkami predstavenia nového modelovéhpo radu iPhone 15, ktorý po rokoch prinesie zásadnú zmenu. Všetky nové modely dostanú nový štandard v podobe konektoru USB-C, ktorý vystrieda doterajší port Lightning. Zmena sa však nebude týkať iba jablkových smartfónov.

Ako určite viete, portom USB-C už disponuje množstvo zariadení od giganta z Cupertina vrátane Macov, iPadov či príslušenstva. Na rad by teda mali prísť aj slúchadlá AirPods, ktoré tiež obdržia nový napájací konektor. Dôvodom je zmena legislatívy v EÚ, ktorá sa dotýka aj takých elektronických zariadení, ako napríklad bezdrôtové slúchadlá.

Aby sme však uviedli všetko na pravú mieru, nebude sa jednať o žiadnu obrovskú aktualizáciu jablkových slúchadiel. Reč je zatiaľ len o upgrade nabíjacieho puzdra, pričom funkcie samotných bezdrôtových slúchadiel zostanú rovnaké.

Mierne sa však zlepšia AirPods Pro 2. generácie po update na iOS 17, no týkať sa to bude aj verzie s Lightning konektorom. Tu je 5 noviniek, ktoré do nich nový operačný systém pridá.

Nové AirPods len s minimálnymi zmenami

Za tvrdenie o predstavení nového nabíjacieho puzdra sa postavil aj známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Gurman síce neuvádza žiadne ďalšie detaily o nových AirPods, dokonca ani to, o ktoré modely by sa malo jednať. Je však isté, že táto zmena bude predstavená po boku nových iPhonov.

Pokiaľ chcete kúpiť slúchadlá AirPods za najlepšie ceny na Slovensku, kliknite na tento odkaz, na ktorom nájdete zvýhodnenie pre každý jeden model.

AirPods 3 a AirPods Pro 2 v zľave
Zdroj: Unsplash / Alireza Khoddam / SvetApple (úprava redakcie)

Okrem slúchadiel existuje niekoľko ďalších produktov z kategórie príslušenstva Apple, ktoré pravdepodobne budú musieť časom prejsť z Lightning na USB-C, ak zostanú v predaji. Reč je napríklad o klávesnici Magic KeyBoard.

Prečítajte si tiež  Fanúšik vytvoril transparentné puzdro pre AirPods Pro. V tejto veci je lepšie, ako originál

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -