Spoločnosť Apple predstavila inteligentné hodinky, ktoré sú svojím určením v podstate niekde inde ako klasické inteligentné hodinky. Nový produkt, ktorý na svete nemá obdoby je, ako sa ukázalo na predobjednávkach, naozaj úspešný a najnovšie odhady hovoria o mimoriadne priaznivých číslach. Podľa posledného grafu predá Apple 3 milióny kusov Apple Watch za prvé dva týždne predaja a to všetko s 60% maržou!

Nové odhady

Najnovšie odhady o hodinkách Apple Watch hovoria, že spoločnosť predá až 3 milióny kusov týchto zariadení už počas prvých 2 týždňov predaja. Toto číslo je mimoriadne priaznivé a to najmä za predpokladu, že na ňom spoločnosť Apple zarobí až 2 miliardy amerických dolárov! Podľa odhadov by mali tvoriť najlacnejšie hliníkové Apple Watch Sport asi 1,8 milióna predaných kusov, drahšie Apple Watch približne 1,2 milióna kusov, no a potom najdrahšie Apple Watch Edition asi 40 000 kusov. Netreba však zabúdať, že ich cena začína na úrovni 10 000$.

- Reklama -

Podľa odhadov Carla Howa z analityckej spoločnosti Thing Big Analytics Apple zarobí na predajoch svojich hodiniek asi 2 miliardy dolárov čo by v prepočte malo znamenať maržu na jednom kuse hodiniek asi 60%. Pokiaľ by sa to Apple skutočne podarilo dosiahnuť, tak by boli hodinky Apple Watch najvýnosnejším produktom spoločnosti vôbec!

Apple Watch -svetapple.sk
Apple Watch -svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.