Na uniknutých záberoch sme vám v minulosti už tento produkt v podstate prezentovali. Dnes sa ale spoločnosť Oppo rozhodla, že svoje vlastné „Apple Watch“, konečne predstaví celému svetu. Názov zariadenia je celkom zábavný, volá sa Oppo Watch. Pozrite sa ako vyzerá.

Oppo predstavilo vlastné „Apple Watch“

Je úplne bežné, že majitelia konkurenčných zariadení radi skáču do spoločnosti Apple. Vraj vyrába len predražené a zastaralé zariadenia. Sami si ale pritom neuvedomujú, že práve ten produkt, ktorý nosia na ruke, je dokonalou kópiou niečoho, na čom v Cupertine pracovali celé roky a čoho vývoj stál milióny amerických dolárov.

Oppo Watch sú toho perfektným príkladom. Namiesto toho, aby sa firma zamerala na svoju vlastnú cestu, pozrela sa na produkt, ktorý je dnes vo svete najpredávanejší a skopírovala jeho tvary a tiež technológie.

Pokiaľ sa pozriete na Oppo Watch z prednej strany, okamžite si môžete všimnúť veľmi známy displej, so zaoblenými hranami po stranách. V tomto prípade využíva technológiu AMOLED a má až 46 mm (1,91″ palca). Zariadenie posyktne rozlíšenie 402 x 476, čo predstavuje 326 ppi (také isté má napríklad aj iPhone 8). Čo sa týka pomerov, obrazovka vs. telo je na úrovni 72,76%.

Oppo predstavilo vlastné "Apple Watch". Čo na ne hovoríte?

Človek, ktorý nevie, povie, že ide o Apple Watch

Problém je v tomto prípade taký, že keď sa na produkt pozrie „neznalá“ osoba, od Apple Watch ho nerozozná. Môže zato aj veľmi podobná konštrukcia samotného tela. Možno ste si všimli, že tu chýba digitálna korunka. Ak máte aj vy inteligentné hodinky od spoločnosti Apple, určite viete, aký dôležitý je tento prvok.

No a kopírovanie neostalo len pri dizajne vrchnej časti. Aj zospodu nájdeme známe tvary či dokonca materiály. Oppo Watch dokonalo imitujú Apple Watch Series 4 a 5. Poslednou kvapkou môže byť potom aj operačný systém. Jeho dizajn je v niektorých prípadoch skoro rovnaký, ako watchOS. Hold, človek s tým nič nenarobí.

Oppo predstavilo vlastné "Apple Watch". Čo na ne hovoríte?

Koľko hodinky vydržia a akú majú cenu

Asi vás v tomto prípade nezaujíma len to, ako hodinky vyzerajú, ale aj to, koľko vydržia na jedno nabitie. Oppo Watch budú mať k dispozícii niekoľko režimov. Štandardná výdrž by mala byť na úrovni 40 hodín, čo je teda viac, ako má ich konkurencia od Apple (18 hodín). Okrem toho sa tu objaví aj šetrný režim. Hodinky neponúknu niektoré funkcie, no vydržia vám 4 týždne na jedno nabitie. To znie viac ako zaujímavo. Čo sa týka napríklad takej vodeodolnosti, tá je na úrovni 50 metrov!

Prečítajte si tiež  Apple Watch Sport Band stojí výroba 2 $. Apple si pýta 49 $.
Oppo predstavilo vlastné "Apple Watch". Čo na ne hovoríte?
Dizajn operačného systému je podobný ako WatchOS – svetapple.sk

Americké a ani európske ceny za Oppo Watch zatiaľ nepoznáme. Dôležité je tiež podotknúť, že si zákazník bude môcť vybrať aj menšiu, 41mm verziu (1,6″ displej) s rozlíšením 360 x 320 px. Jej cena štartuje v prepočte na úrovni $215. Nejedná sa teda o tak lacný špás, ako sme predpokladali. Keď budeme mať presnejšie dáta, budeme vás o nich informovať. Tak čo, vybrali by ste si Oppo Watch, alebo Apple Watch?

Oppo predstavilo vlastné "Apple Watch". Čo na ne hovoríte?
Oppo predstavilo vlastné "Apple Watch". Čo na ne hovoríte?
Oppo predstavilo vlastné „Apple Watch“. Čo na ne hovoríte?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.