Áno, nespravili sme chybu a čítate správne. Podľa najnovšej štatistiky Crittercism je mobilný operačný systém Android, z ktorého práve kvôli spoľahlivosti prešlo množstvo používateľov k Apple, stabilnejší ako najnovší iOS 8. Našťastie nie je rozdiel veľmi markantný!

Len 0,2%

Nie je žiadnym tajomstvom, že Apple a jeho iOS 8 nebol práve najstabilnejší, najmä na starších zariadeniach, akými sú napríklad iPhone 4S či iPad mini, čo sa podpísalo pod veľké problémy, s ktorými sa museli od predstavenia vysporiadať. Aj keď je súčasná verzia iOS 8.1.3 na tom omnoho lepšie ako tie predošlé, stále sú tu chyby, ktoré robia používateľom problémy a to sa podpísalo aj pod aktuálny neúspech iOS. Je totiž o 0,2% kazovejší, ako konkurenčný Android 5.0 Lollipop!

- Reklama -
iPhone 6 vs. Samunsug Galaxy S6 - svetapple.sk
iPhone 6 vs. Samunsug Galaxy S6 – svetapple.sk

Android ide k lepšiemu, ale aj Apple!

Z týchto štatistík môžme teda vyčítať, že Android sa za minulé roky výrazne zlepšil, keďže kazovosť klesla na 2% čo je oproti 2,6% naozaj výrazný skok. Naopak Apple sa o čosi zhoršilo a z 1,9%, ktoré vykazoval iOS 7 stúpol na 2,2%. Je teda jasné, že Google sa konečne začalo zaujímať aj o svoj operačný systém a na zariadeniach, akými sú napríklad smartfóny či tablety Nexus (ktoré majú čistý Android) beží naozaj skvele.

 Aj keď to na prvý pohľad môže vyzerať tak, že sa Apple zhoršuje nie je tomu celkom tak. Áno čísla hovoria niečo iné, no aktualizácia, ktorá problémy zníži s číselným označením 8.2 už klope na dvere a okrem iného Apple pracuje aj na iOS 9, ktorý má byť najlepšie optimalizovaným mobilným operačným systémom na svete. Zdá sa teda, že používatelia iOS 8, ktorí sa stretávajú s problémami sa majú na čo tešiť.

Android vs. iOS - svetapple.sk
Android vs. iOS – svetapple.sk

 Ešte dodáme, že sa celkom výrazne k lepšiemu posunul aj Samsung a jeho nadstavba TouchWiz, ktorá v kombinácií so súčasnou vlajkovou loďou S5 zaznamenáva lepšie reakcie, stabilnejší a hlavne rýchlejší chod. Navyše, model S6 tu bude už čo nevidieť a Samsung vraj TouchWiz okresal pre tento model tak ako je to len možné! Dokonca vraj zahodil, všetky vlastné aplikácie a nahradil ich riešením od Microsoftu. Všetko však uvidíme už v najbližších týždňoch a tak sa novým modelom nechajme prekvapiť!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.