Slováci boli pred pár dňami poriadne prekvapení, keď policajti informovali o kurióznom prípade, v rámci ktorého riešili v Liptovskom Mikuláši 43 ročného vodiča elektrickej kolobežky, ktorý prekročil rýchlosť o neuveriteľných 68 km/h. Jej limity sa rozhodol vyskúšať v meste, kde sa rútil šialeným tempom, až 118 km/h.

Policajti namerali muža zo svojho služobného vozidla a ihneď po ňom vyštartovali. Po zastavení skontrolovali jeho doklady a takisto ho podrobili dychovej skúške, ktorá skončila s negatívnym výsledkom.

Polícia uviedla, že tento závažný prečin bude pojednávať v správnom konaní a rovnako varovala, že aj kolobežkári musia dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Veď predstavte si, že by sa rovnakým úsekom v meste rútilo totožnou rýchlosťou auto.

A keďže Slováci sú národ vynaliezavý, v diskusiách sa okamžite začali objavovať komentáre, v ktorých bolo celé meranie spochybňované. Veď na kolobežke sa predsa nedá ísť takouto rýchlosťou a tak museli policajti namerať skôr auto pred kolobežkárom.

Reklama
Reklama

Muži zákona sa na to rozhodli reagovať videom, ktoré v Liptovskom Mikuláši natočili. Na ňom je jasne vidieť, ako muž na kolobežke zrýchľuje a dostáva sa do šialeného tempa. V jednom momente dokonca rýchlosť ukazuje hodnotu až 119,9 km/h.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirTag sa stal hrdinom ďalšieho príbehu. Polícia vďaka nemu vypátrala ukradnuté auto
Môže ťa zaujímať
- Reklama -