Apple je spoločnosť, ktorá rada “rypne” aj do iného odvetvia, ako sú smartfóny, tablety či počítače. V iOS 6 predstavil vlastnú službu Apple Maps a dnes by mohla byť dokonca rozšírená o vlastnú alternatívu Google Street View. Každopádne, je možné, že Apple vyvíja aj vlastný systém pre autonómne šoférovanie vozidla! 

Vlastné Street View alebo autonómne vozidlo?

Na túto naozaj zložitú otázku zatiaľ stále nepoznáme odpoveď a je viac než možné, že sa jej ani v blízkej budúcnosti nedočkáme. Bolo by celkom logickým krokom, keby Apple predstavilo vlastné zobrazenie ulíc, čím by mohlo dokonalo konkurovať spoločnosti Google. Taktiež tu však vzniká možnosť, že Apple pripravuje svoj vlastný systém autonómneho vozidla, ktoré by dokázalo šoférovať samo. V San Franciscu sa totiž objavil záhadný Van, ktorý si objednala spoločnosť Apple a na jeho streche sa nachádza celkom 12 kamier a množstvo iných systémov, ktoré monitorujú všetko okolo vozidla. Túto záhadu už skúmalo niekoľko analytikov a veľa z nich sa zhodlo, že by mohlo ísť skôr o autonómne vozidlo ako o vlastné Street View. Pokiaľ je to teda skutočne pravda, bude veľmi zaujímavé sledovať ďalšieho giganta, ako pripravuje svoje vlastné autonómne vozidlo!

- Reklama -

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.