Spoočnosť Apple by už na zajtrajšej Keynote mala poodhaliť ďalšie informácie ohľadom hodiniek Apple Watch, ktoré spoločnosť posledné 4 roky vyvíjala. Tieto hodinky prinášajú niekoľko nových riešení, ktoré pri iOS produktoch uvidíme po prvýkrát. Pôjde napríklad o „magnetický“ spôsob nabíjania, kedy len priložíte magnetický krúžok o zadnú časť hodiniek, a batéria začne naberať na svojej kapacite. Medzi mnohými zamestnancami Apple ale aj novinármi sa šepká, že Apple Watch majú Lightning (ktorý oficiálne nemajú) O čo teda ide?

Majú Apple Watch Ligtning alebo nie?

Redakcie IT magazínov z celého sveta si v súčasnosti lámu hlavy nad tým, či Apple predstaví hodinky, ktoré budú okrem revolučného magnetického nabíjania ponúkať aj skrytý Lightning konektor, určený na aktualizácie, poprípade iné veci. Vďaka zahraničným webom dokonca môžme povedať, že súčasné testovacie modely Apple Watch podobným konektorom disponujú. Ten je však ukrytý v mieste kde sa nasadzuje náramok a tak ho nikto nevidí. Tento konektor slúži na diagnostiku a na opravu, prípadne nahlasovanie chýb. Ako to však bude s produkčnými modelmi? Ako ich budeme aktualizovať?

Apple Watch nabíjanie - svetapple.sk
Apple Watch nabíjanie – svetapple.sk

Oficiálne hodinky Apple Watch, o ktorých sa máme viac dozvedieť už zajtra, takmer určite Lightning konektor, ktorý sme mohli po prvýkrát vidieť ešte v roku 2012, kedy sa objavil v iPhone 5, neponúknu. Na nabíjanie bude totiž slúžiť magnetický krúžok, ktorý sa elegantne pripne o zadnú časť hodiniek a batéria sa behom niekoľkých desiatok minúť dobije. Samotný magnetický krúžok je jeden z faktov, ktorý vylučuje existenciu Lightning konektora v hodinkách. Na čo by Apple podobný konektor do hodiniek dávalo? Určite si poviete, že by mohol slúžiť na aktualizácie, no tie sa budú s vysokou pravdepodobnosťou riešiť úplne ináč.

Hodinky majú byť po celý čas prepojené s našimi iPhonmi cez Wi-Fi, čo znamená, že bez týchto zariadení sa jednoducho nebudú dať použiť. Vzhľadom na to, že budú na našich iPhonoch doslova závislé, mohli by sa cez ne aj aktualizovať. Nebol by to vôbec taký problém. Cez Wi-Fi by sa jednoducho aktualizácia do hodiniek stiahla a behom pár minút aj sama nainštalovala. Nič však nie je oficiálne a to, ako to v skutočnosti bude uvidíme až zajtra počas Keynote, kedy nám Apple prezradí viac!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Sú pre vás Apple Watch moc drahé? Skúste Oppo Watch. Majú podobný dizajn a stoja zlomok ceny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.