Na svete sa pomaly ale isto začínajú používať nové zariadenia. Sú nimi práve inteligentné hodinky a medzi nimi už teraz vo veľkom zastúpení aj hodinky Apple Watch. Vzhľadom na to, že ide o hodinky by asi nikto nebol povedal, že za ne môžte dostať pokutu, ale opak je pravdou. Keďže ide o počítačové prenosné zariadenie, musíte za volantom dodržiavať rovnaké zákony, ako by ste ovládali iPhone alebo iPad. Používať sa jednoducho nemajú.

Pokuta

Istý vodič v Kanade mal síce smolu, no jeho pomerne obyčajný prípad pozná dnes už celý svet, odkedy mu policajt udelil pokutu za to, že počas jazdy na svojom vozidle používal hodinky Apple Watch. Podľa všetkého išlo o prvú pokutu za Apple Watch vôbec a tak sa stal tento prípad známy doslova okamžite. Kanaďan si vraj len prepínal hudbu, kedy ho zastavila bystrá policajná hliadka, ktorá si ho všimla a už do bolo. Pokuta vo výške 120$ určite nepoteší a tak sa chcel proti policajnému rozhodnutia brániť avšak, v Kanade platia isté zákony a ich neznalosť neospravedlňuje.

- Reklama -

Apple Watch sú totiž rovnakým zariadením ako iPhone (minimálne podľa legislatívy) a tak je ich používanie zakázané. Rovnako tak sa nesmú používať aj iné inteligentné hodinky, ktoré vedia zobraziť text. Uvidíme, ako budú policajti reagovať na Apple Watch aj u nás. Ak si ich však plánuješ kúpiť, dávaj si pozor, kde ich používaš. Mohlo by ťa to totiž stáť pomerne mastnú pokutu!

Pozor na nich, oči majú všade! :)
Pozor na nich, oči majú všade! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.