Autori jednej z najpopulárnejších komunikačných aplikácii na svete predstavili novinky, ktoré sa už v dohľadnej dobe dostanú do zariadení s operačným systémom iOS, macOS a Andorid. Takisto počítajú s webovou verziou appky. WhatsApp bude vedieť pridávať kontakty prostredníctvom QR kódu a mnoho ďalšieho…

Populárny WhatsApp prinesie viacero noviniek

Už pred rokmi ho odkúpil Facebook a aktuálne má cez 2 miliardy aktívnych používateľov po celom svete. To je dosť na to, aby sme mohli hovoriť o jednej z najlepších appiek, prostredníctvom ktorej môžeme chatovať či telefonovať.

O tom, že vývojári testujú novú funkciu, ktorá zabezpečí pridávanie kontaktov vďaka QR kódom sme vás informovali už dávnejšie. Celkovo to urýchli tento proces, ktorý dnes funguje oveľa komplikovanejšie. Používateľ si totiž musí pridať kontakt najprv do aplikácie Kontakty/Telefón a až potom ho vie dostať do WhatsAppu

Drobných zlepšení sa dočkali aj skupinové videohovory. Používateľ môže rozkliknúť iného používateľa, čím sa mu zväčší (takmer) na celú obrazovku. Tak isto sem pribudla aj nová ikona, pomocou ktorej je omnoho jednoduchšie začať hovor (jedným stlačením). Firma zapracovala aj na animovaných samolepkách. Podľa jej zistení sú veľmi populárne a presne preto sa dočkali zlepšenia. Mali by byť zábavnejšie a tiež expresívnejšie.

A ešte jedna skvelá správa na záver. Zatiaľ čo sme sa začiatkom tohto roka dočkali tmavého režimu pre platformu iOS, teraz prichádza aj na webovú verziu a taktiež do samostatnej aplikácie pre operačný systém macOS. Obľúbená funkcia je tak dostupná na všetkých platformách. Čo hovoríte na novinky?

zdroj

Prečítajte si tiež  Najbližšia Keynote sa bude konať koncom marca. Možno poznáme presný dátum.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.