Vývojári jednej z najznámejších a najpoužívanejších komunikačných appiek na svete neustále pracujú na jej zdokonaľovaní. Čoskoro by sme sa mohli dočkať zjednodušeného pridávania kontaktov. Stačilo by oskenovať unikátny QR kód, ktorý by mal každý používateľ individuálne pridelený. WhatsApp to už teraz testuje v beta verziách appky.

WhatsApp testuje novú užitočnú funkciu pre jednoduché pridávanie kontaktov.

O tieto informácie sa v tomto prípade postaral známy portál WABetainfo. Ako uvádza na svojich stránkach, najnovšie beta verzie aplikácie WhatsApp pre operačné systémy iOS a Android, prinášajú možnosť pridávania kontaktov prostredníctvom unikátnych QR kódov. Samotná funkcia sa skrýva v nastaveniach aplikácie, kde si môžete buď zobraziť vlastný QR kód, alebo potom spustiť skenovanie QR kódov ostatných používateľov.

Dnes je pridávanie nových kontaktoch trochu komplikované, nakoľko to musíte robiť manuálne pomocou telefónneho čísla (alebo cez vstavanú appku „kontakty“). QR kód teda celý proces výrazne zjednoduší a zrýchli. Momentálne nie je známe, kedy sa novej funkcie dočkáme. Ako ale poznáme WhatsApp, môže to trvať poriadne dlho, nakoľko svoje beta verzie naozaj zodpovedne testuje. Má na to pochopiteľne aj svoje dôvody. Službu aktívne používajú 2 miliardy ľudí po celom svete a tak musí všetko fungovať bezpečne a stabilne.

Ak vám táto novinka niečo pripomenula, možno je to aplikácia Snapchat. Tá už dnes nie je taká populárna ako kedysi, no stále sa nájdu ľudia, ktorí pomocou nej komunikujú. Práve jej vývojári prišli s konceptom pridávania kontaktov prostredníctvom QR kódu. Používatelia nemuseli zadávať vlastné prezývky, nakoľko to bolo zdĺhavé. Tešíte sa na toto vylepšenie?

WhatsApp testuje novú užitočnú funkciu pre pridávanie kontaktov.
WhatsApp testuje novú užitočnú funkciu pre pridávanie kontaktov.
Prečítajte si tiež  Predplatiteľov Apple TV+ môže byť viac ako si myslíte...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.