Ako iste viete, iPhone 12 má iné rozmery v porovnaní s predchodcami. Spoločnosť Apple upravila dizajn a pri dvoch variantoch zväčšila uhlopriečky. Často sa nás pýtate, aký je reálny veľkostný rozdiel. Vďaka nasledujúcim grafikám vám to ukážeme. Poďme na to.

iPhone 12 mini

Začnime tým najmenším zariadením zo všetkých. Ako môžete vidieť, v priamom porovnaní sa nachádza medzi miniatúrnym iPhonom SE (2016) a iPhonom SE (2020). Displej má napriek tomu uhlopriečku 5,4″, čo zabezpečí veľa zábavy a pohodlné ovládanie.

Trúfneme si povedať, že pri iPhone 12 mini vám postačí aj jedna ruka na to, aby ste dočiahli na druhú stranu uhlopriečky (tak ako sme na to boli v minulosti zvyknutí). Novinku ocenia aj používatelia, ktorí majú kratšie prsty. Za nás super krok.

iPhone 12 a iPhone 12 Pro

Pokiaľ sa pozrieme na 6,1″ iPhone 12 a iPhone 12 Pro, rozmery sú na vlas rovnaké. Zariadenie je len o trochu väčšie ako iPhone 11 Pro (5,8″) a výrazne menšie než iPhone 11 (6,1″). Ak ste boli zvyknutí na minuloročnú vlajkovú loď s 5,8″ displejom, nič sa pre vás nezmení, no uhlopriečka narastie. Skvelé riešenie pre masy a ideálny kompromis medzi 5,4″ a 6,7″ verziou.

iPhone 12 Pro Max

Na záver tu máme vrchol ponuky s názvom iPhone 12 Pro Max. Tento model bude k dispozícii so 6,7″ displejom, čím nahrádza iPhone 11 Pro Max so 6,5″ displejom.

Keď vezmeme do úvahy to, aký bol obrovský práve minuloročný model, medzigeneračné zväčšenie už môže byť pre niekoho nepohodlné. Sme však presvedčení o tom, že väčšine fanúšikov tejto verzie to prekážať nebude.

Napíšte nám do komentára, ktorý rozmer bude pre vás ideálny. iPhone 12 už čoskoro zakúpite u vášho predajcu m:zone.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple začne baliť niektoré iPhony do ešte ekologickejších krabičiek. Ako budú vyzerať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.