Podľa oznámenia spoločnosti Apple, ktoré získal portál MacRumors, začne technologický gigant od tohto týždňa dodávať opravené modely iPhonu 12 v novej hnedej škatuli, ktorá je na 100 % bez plastov a zároveň je vytvorená z papiera bez obsahu bielidiel s certifikátom Forest Stewardship Council. Doteraz boli všetky opravené iPhony dodávané v klasickej bielej škatuli.

V poznámke sa uvádza, že Apple skúša nové balenie opravených iPhonov v rámci záväzku odstrániť plasty zo všetkých obalov do roku 2025. V apríli spoločnosť Apple oznámila, že od roku 2015 znížila množstvo plastov vo svojich obaloch o 75 %, a uviedla, že v roku 2021 budú plasty tvoriť len 4 % všetkých balení. To je vcelku pôsobivé číslo.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ekologické obaly sa budú používať na opravené modely iPhone 12, ktoré sa budú posielať zo skladov Apple Repair Center do predajní Apple Stores, autorizovaným poskytovateľom služieb Apple a/alebo priamo zákazníkom v Spojených štátoch amerických či ďalších krajinách.

Spoločnosť Apple neuviedla, či v prípade úspešnej skúšobnej prevádzky rozšíri ekologickejšie obaly aj na bežne predávané iPhony, no predpokladáme, že sa to stať môže.

Apple chce byť do roku 2030 uhlíkovo neutrálne 

tim cook generálny riaditeľ spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple predtým oznámila, že jej globálne prevádzky sú od roku 2020 bezuhlíkové plus doplnila, že od roku 2018 využíva na napájanie svojich kancelárií, obchodov a dátových centier 100 % obnoviteľnú energiu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Spoločnosť Apple tiež píše, že od marca 2022 sa 213 jej výrobných partnerov tiež zaviazalo využívať 100 % elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov pri výrobe jej produktov. Firma je teda príkladom pre všetkých ostatných, ako by sme sa mali správať k životnému prostrediu.

Hoci je pravda, že ho stále znečisťuje, dôsledky svojej činnosti sa snaží do čo najväčšej miery eliminovať. V roku 2030 bude Apple dokonca uhlíkovo neutrálne, v čom jej môže pomôcť aj jej neuveriteľne sofistikovaný systém recyklácie starých produktov, ktorý z nich dokáže získať množstvo materiálov na opätovné použitie.

Firma tiež využíva už zrecyklované materiály z iných produktov, ako sú napríklad plechovky od piva. Z tých je vyrobený napríklad váš Mac. Bude vám vadiť, keď sa iPhone v budúcnosti nebude predávať v tradične bielej krabici? Napíšte nám do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -