Ak stále ešte uvažuješ nad aktualizáciu iOS 9.0 a nevieš sa rozhodnúť, toto je článok presne pre teba. Prinášame ti totiž porovnanie rýchlosti iOS 8.4. a iOS 9.0 a to dokonca na rôznych zariadeniach. Konkrétne ide o iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S a iPhone 6.

Rozhodovanie

Máš stále iOS 8.4.1 a uvažuješ o update na iOS 9 ? Prípadne už iOS 9 máš a len chceš vedieť či sa nevrátiť späť na iOS 8.4.1? V rozhodovaní ti rozhodne pomôže nasledujúce video, ktoré ukazuje pomerne kvalitné porovnanie iOS 9 vs. iOS 8.4.1 na takmer všetkých iPhonoch, na ktoré možno iOS 9 nainštalovať.

- Reklama -

Tak ktorý je rýchlejší?

Na túto otázku ti zbytočne budem odpovedať, pretože všetko je spomenuté vo videu. Taktiež iOS 9 je v niektorých prípadoch rýchlejší v niektorých pomalší a ďalším faktorom je aj zariadenie na ktorom operačný systém pracuje. Preto si pozri nasledujúce video.

Záver:

Z videa ľahko po pár minútach vydedukuješ, že iOS 9 zlepšenia veľmi nepriniesol a to predovšetkým na starších zariadeniach. Je poznať pomerne veľký rozdiel v rýchlosti celého systému, v načítaniach aplikácií a v zapínanie zariadení. Všetky iPhony s iOS 9 dokonca dopadli horšie aj v benchmark teste cez aplikáciu Geekbench 3.

Na druhej strane ale iOS 9 prináša zlepšenie pri surfovaní na internete , keďže sa na všetkých telefónoch zvýšila rýchlosť sťahovania a nahrávania a tiež si viedli o trochu lepšie v HTML 5 teste. Pre väčšinu užívateľov je však oveľa zásadnejší celková rýchlosť systému, ktorá je lepšia na iOS 8.4.1.

Ak teda zvažuješ update, tak ti naša redakcia rozhodne odporúča radšej počkať na iOS 9.1, ktorý by mal vyjsť spoločne s iPadom Pro v novembri a mal by ponúknuť výrazne zlepšenie rýchlosti a opravu niekoľkých chýb. Už teraz niekoľko užívateľov hlási, že iOS 9.1 beta je výrazne lepšia a netrpí toľkými nedostatkami…

- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here