Modelový rad iPhone 16 prinesie niekoľko noviniek, ktoré na iPhone uvidiíme vôbec po prvýkrát. Niektoré aspekty však preberie od súčasnej generácie smartfónov. Podľa najnovších informácií z dodávateľského raťazca Apple plánuje použiť v nových modeloch rovnaké farebné sklo na zadnej strane, aké bolo použité na štandardných modeloch iPhone 15.

Spoločnosť Apple tým pádom plánuje pokračovať v trende, ktorý zaviedla minulý rok. iPhone 15 predstavil nový proces dvojitej iónovej výmeny na zadných sklenených paneloch základných modelov iPhone 15. Toto spracovanie dodalo iPhonu matný vzhľad, ktorý kontrastuje s hlavnou farbou zariadenia po bočných stranách.

iPhone 16 dostane viac farebných možností

Apple opisuje tento efekt na iPhone 15 ako inováciu, kde sa farba rozprestiera po celom zadnom skle, vytvárajúc rad niekoľkých farebných odtieňov. Zadné sklo je tiež vybavené nanokryštalickými časticami pre luxusný matný povrch s textúrou.

iPhone 16 možný dizajn zadných kamerových modulov
Zdroj: MacRumors

Podľa informácií zo siete Weibo, ktoré sa odvolávajú na zdroje z dodávateľského reťazca bude tento proces použitý aj v modeloch iPhonu 16, ktoré budú dostupné v siedmich farebných variantoch.

Na stole je aj možnosť, že Apple by mohol tento proces rozšíriť aj na zadné sklo modelov iPhone 16 Pro, ktoré sa dnes spoliehajú na iný spôsob produkcie. Prémiové verzie budú mať rovnaký titánový rám ako ich predchodcovia v podobe iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max.

Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

A ak si chcete kúpiť úplne nový iPhone 15, štandardne sa predával za 949 €, no po kliknutí na tento odkaz ho získate za 733 €. Prémiový iPhone 15 Pro potom v čase uvedenia na trh štartoval na cene 1 199 € a dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite za 980 €. V oboch prípadoch ide o špičkové smartfóny, ktoré vám vydržia niekoľko dlhých rokov. Navyše sú oba ešte len v polovici svojho medzigeneračného životného cyklu. Aj preto sa tak oplatia.

Prečítajte si tiež  Je to prakticky isté. iPhone 16 prinesie toto užitočné vylepšenie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -