Pokrútené, zamotané, zaprášené, špinavé či nebodaj roztrhané a nefunkčné. Na toto nikto z nás pri používaní slúchadiel od Apple nechce ani len pomyslieť, no častokrát je to inak. Všetkému sa dá ľahko predísť, pokiaľ si na to nájdeš pár sekúnd času. EarPods, ktoré sú súčasťou každého balenia iPhonu sú pri väčšine iPhonov zabalené aj v praktickom plastovom puzdre, ktoré však mnoho ľudí nepoužíva.

Ako poskladať EarPods do originálneho puzdra?

Relatívne kvalitné slúchadlá, ktoré sa balia k iPhonu spolu s nabíjačkou majú aj cenné príslušenstvo. Je ním práve už spomínané puzdro, ktoré však nie je medzi používateľmi iPhonov veľmi obľúbené. Medzi hlavné dôvody určite patrí to, že namotanie kábla slúchadiel je trošku zložitá vec. Taktiež aj to, že niekedy sa ti jednoducho nechce so sebou všade nosiť aj puzdro vždy, kedy počúvaš hudbu, slúchadlá namotať.

Netreba však zúfať, po niekoľkých pokusoch budeš majstrom v namotávaní Earpods do puzdra. Nielenže budú dokonale chránené voči pokrúteniu, puzdro ich ochráni pred poškodením, prasknutím a prachom. Ako teda začať a ako aj skladanie správne ukončiť, aby slúchadlá pekne do puzdra sadli?

20 sekúnd

  1. slúchadlá od seba oddeľ a zarovnaj,
  2. vyrovnaj kábel až ku koncovke, ktorú vkladáš do iPhonu a malú úchytku káblikov presuň k rozdeľovacej časti,
  3. vlož pravé slúchadlo do pravej a ľavé do ľavej štrbiny (zvyšná dĺžka káblikov nebude lícovať),
  4. ľavú stranu káblika obtoč z ľavej strany a ulož ho do stredovej štrbiny,
  5. chyť ovládač na kábli a z pravej strany obmotaj kábel tak, aby si zhora ovládač vložil do stredovej štrbiny (obidva kábliky teraz lícujú),
  6. chyť dva kábliky a pomaly ich obmotávaj okolo puzdra, avšak nie príliš tesno,
  7. počas obmotávania sa snaž kábel namotávať po celej ploche obmotávacej hrany,
  8. konektor slúchadiel umiestni na bočnú stranu.

Pokiaľ si to všetko urobil, opatrne puzdro zavri priehľadným krytom. Prípadné vytŕčajúce časti kábla vtlač do puzdra. Je to ozaj jednoduché a zaberie to menej ako pol minúty. Keďže iPhony 7 a 7 Plus majú odlišne balené slúchadlá, návod je určený skôr pre majiteľov slúchadiel s 3,5 mm jackom.

Prečítajte si tiež  Zlé správy: Dodávky iPhonu 13 budú problematické až do januára 2022
Môže ťa zaujímať
- Reklama -