Spoločnosť Apple už o pár dní zrejme povie bližšie informácie ohľadom hodiniek Apple Watch, ktoré sa majú začať predávať už v apríli tohto roka. Tieto hodinky nebudú len tak hocijakými inteligentnými hodinkami, ale pôjde aj o akýsi šperk, čo dokazujú nádherným dizajnom ale aj cenou! Tá vás zrejme nepoteší!

Bežný spotrebiteľ neexistuje!

Pokiaľ sa pozrieme na finančnú politiku Apple, zistíme, že bežný spotrebiteľ jednoducho neexistuje. Ceny sú príliš vysoké aj pre obyčajných ľudí, no tí si produkty kupujú, pretože ich jednoducho milujú a v dnešnej dobe to je proste „cool“. Každopádne ľudia sú za iPhone či iPad ochotní dať hocičo, dokonca aj dom, tak prečo by to nemalo byť iné pri hodinkách Apple Watch? Veď ich cena sa začína na vyššej úrovni, ako je cena za najdrahšie inteligentné hodinky na trhu a verte alebo nie, pokiaľ vám záleží na vzhľade vášho zápästia, zaplatíte za ne naozaj nehoráznu čiastku!

Následujúce ceny, ktoré nájdete na týchto obrázkoch, vraj pochádzajú z veľmi dôveryhodného zdroja a dokonca tu pribudol aj nový remienok pri zlatých hodinkách, vďaka ktorému sa ich cena vyšplhala až na 19 999$. Samozrejme reálne ceny môžu byť trochu iné, no zdá sa to ako nepravdepodobné a pokiaľ by sme nebrali tieto ceny ako smerodajné, určite by sme ich mali brať minimálne za veľmi blízke tým ozajstným!

Apple Watch Sport

Základný model, ktorý si na svojom konci pripisuje slovíčko Sport je úplne najlacnejším modelom v ponuke. Jeho cena sa za 38mm verziu má začínať (podľa Apple) na hodnote 349$ za základný strieborný model aj s remienkom. Pokiaľ budete chcieť 42mm verziu zaplatíte prekvapivo len o 30$ viac, a teda 379$. Očakávaný rozdiel bol minimálne 49$. Na základné Apple Watch Sport si budete môcť dokúpiť len základný gumený remienok (bude jediný dostupný remienok v ponuke od Apple pre základný model), no k hodinkám by sa mali dať dokúpiť aj remienky od iných výrobcov, tak uvidíme. Pokiaľ by sa vám viac zapáčil iný remienok ako ten, s ktorým ste si hodinky zakúpili, všetky ostatné sú k dispozícií za 49$.

Zaujímavé je, že základným modelom je strieborný model Silver. Pokiaľ by ste chceli tmavší Space-Gray, zaplatíte 399$ za 38 mm a 429$ za 42 mm. Bolo by tu veľmi zaujímavé sledovať to, keby Apple oddelilo tieto dve farby aj cenovo a nielen farbou!

Prečítajte si tiež  Špičkové Xiaomi Watch S1 Pro sú teraz extrémne lacné: Konkurujú Apple Watch no ich cena je výrazne nižšia

Apple Watch

Druhým dostupným modelom, ktorý si budú pravdepodobne kupovať predovšetkým tí, ktorí majú radi luxusnejší dojem, sú hodinky Apple Watch. Tie sú vyrobené s nehrdzavejúcej ocele, ktorá podľa nášho názoru vyzerá na inteligentných hodinkách od Apple úplne najlepšie zo všetkých možných variantov. Pre Apple Watch bude dostupných omnoho viac remienkov ako pre štandardný model Sport. Cena sa za 38mm verziu začína na úrovni 599$ a za väčší 42mm model 699$.

Toto je však len počiatočná čiastka za hodinky s gumeným náramkom. Za exkluzívnejší náramok potom zaplatíte od 99$ do 149$ čím sa cena za Apple Watch s vymeniteľným náramkom vyšplhá až na hodnotu 749$. Na konci ponuky tu potom budú dva najdrahšie náramky, ktoré nebudú vymeniteľné. Pôjde konkrétne o náramok „Milanesse Loop“ s ktorým hodinky budú začínať na 799$ a končiť na 899$, no a potom kovový, „Link Bracelet“, ktorého cena na menšom 38 mm modeli má byť 899$ a väčšom 42 mm modeli 999$!

Apple Watch Edition

No a poďme na posledné a zároveň najdrahšie hodinky Apple Watch Edition, ktoré sú vyrobené z 18- karátového žltého či ružového zlata. Je jasné, že tento produkt sa bude predávať len naozaj bohatým jedincom, ktorí majú na svojich výplatných páskach o niečo väčší počet núl ako priemerný majiteľ Apple Watch Sport či Apple Watch. Ich základný 38 mm model by mal začínať na sume 5,999$ no je nutné podotknúť, že ide len o hodinky s gumeným remienkom, ktorý ani nie je možné vymeniť a pri tejto sume by to chcelo možno o niečo exkluzívnejší materiál. Za väčšie Apple Watch potom zaplatíte v základnej verzii o 1000$ viac.

Pokiaľ by ste si chceli navodiť trošku luxusnejší dojem na vašej ruke a gumený remienok vám nestačí, môžte siahnuť po exkluzívnejšom remienku, ktorý však k cene Apple Watch pridá ďalších 1000$. Na základnom gumenom, ale aj na drahšom remienku nájdeme zlato, avšak určite nie toľko ako na „dievčenskej“ verzií Apple Watch Edition, ktorá je zdobená ružovými náramkami, ktoré majú na zadnej časti pomerne dosť zlata. Cena tejto verzie je 7,999$ s tým, že nemôžte meniť náramok a navyše ich dostupnosť je len v menšej 38 mm verzii.

Najdrahšie Apple Watch!

No a poďme na to najdrahšie. Na infografike, ktorá vraj pochádza z veľmi dôveryhodného zdroja, nájdeme aj remienky, ktoré sme doteraz nemali možnosť vidieť na nijakých oficiálnych záberoch. Teda áno, náramky sme videli, ale nie v zlatom vyhotovení z 18-karátového žltého a 18-karátového ružového zlata. Ide konkrétne o Link Bracelet náramok, ktorý je dostupný v najvyššej možnej verzii stredných Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Apple Mapy konečne ponúkajú cestovné poriadky bratislavskej MHD a taktiež celoslovenskej vlakovej dopravy

V zlatej edícii by sa mala hodnota hodiniek s týmto náramkom vyšplhať za menší model na úroveň 16,999$ a za väčší model až na 19,999$! Zdá sa ,že Apple zdvíha cenovú latku na úplne inú úroveň a to navyše s produktom, ktorý si nikto nekúpi len preto, že by ho nutne potreboval!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.