V USA sa zmenila ponuka hodiniek Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2. Spoločnosť Apple o tom informovala svojich zákazníkov na svojich webových stránkach. Funkcia Blood Oxygen, ktorá meria hladinu kyslíka v krvi, už nie je súčasťou týchto modelov.

Spoločnosť Apple zmenila svoje webové stránky obchodu a pridala banner o tejto zmene. Zároveň vymazala akékoľvek odkazy na túto funkciu z nástroja, ktorý porovnáva rôzne produkty. Ako prvý si to všimol programátor Dylan McDonald.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Podľa spoločnosti Apple majú zmenené modely Series 9 a Ultra 2 bez funkcie Blood Oxygen výrobné čísla, ktoré sa končia na LW/A.

Jednotky Apple Watch, ktoré spoločnosť Apple predáva v USA od 18. januára 2024, už nemajú možnosť merania kyslíka v krvi,” píše sa na webovej stránke spoločnosti Apple. “Tieto majú čísla dielov, ktoré sa končia na LW/A.

Spoločnosť Apple musela zrušiť funkciu merania kyslíka v krvi, pretože inak by nemohla predávať tieto modely na americkom trhu. Komisia pre medzinárodný obchod (ITC) jej to zakázala, pretože rozhodla, že spoločnosť Apple porušila patenty spoločnosti Masimo v oblasti merania pulzu a kyslíka v krvi. Táto funkcia sa prvýkrát objavila na modeli Series 6 v roku 2020.

Aplikácia z hodiniek nezmizla 

Hodinky Apple Watch, ktoré spoločnosť Apple predáva, stále majú aplikáciu Blood Oxygen, ale ak ju používateľ spustí, dostane správu, že aplikácia nie je dostupná, a bude odkázaný na aplikáciu Zdravie v iPhone.

Aplikácia Blood Oxygen naďalej pracuje na modeloch Series 9 a Ultra 2, ktoré boli predané predtým. Funkcia je tiež stále dostupná na modeloch Apple Watch, ktoré sa predávajú mimo USA, pretože zákaz predaja sa nevzťahuje na iné krajiny.

Spoločnosť Apple nesúhlasí s rozhodnutím ITC a podala odvolanie. Uvidíme, ako to bude pokračovať ďalej.

Prečítajte si tiež  Apple Watch prídu o extrémne dôležitú funkciu: Apple nemá na výber

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -