Spoločnosť Apple je v súčasnej dobe naozaj vo veľkom sledovaná predovšetkým preto, lebo sa v kuloároch šepká o tom, že vyvíja vlastné vozidlo. Média o tom informujú takmer každý jeden deň a na internete sa najnovšie objavila pomerne zaujímavá informácia, že tajomný výrobca automobilov Faraday Future, je vlastne zásterkou pre vývoj Apple Car.

Dôkazy

Spoločnosť Faraday Future je pomerne tajomnou spoločnosťou, ktorá sídli v Kalifornii a to konkrétne v bývalom výskumnom centre spoločnosti Nissan. O to, že by mohlo ísť o zásterku spoločnosti Apple ako zatajiť vývoj Apple Car nás informovali média už dávnejšie, no až dnes sme sa konečne dočkali niekoľkých rozumných a hlavne logických argumentov, ktoré nás utvrdzujú v tom, že Apple môže skutočne práve tu vyvíjať svoje vozidlo Apple Car.

- Reklama -

V prvom rade má spoločnosť v súčasnosti 400 zamestnancov a do konca roka by sa malo toto číslo vyšplhať až na hranicu 500. Nenájdeme tu ale žiadnych amatérov ale predovšetkým profesionálov vo svojom obore. Tak napríklad je tu šéf návrhárov z projektu BMW i8, ďalej tu nájdeme profesionála na batérie so spoločnosti SpaceX a potom bývalého návrhára interiérov zo spoločnosti Ferrari! Ďalší zamestnanci potom pochádzajú z firiem ako je napíklad Google, Facebook či Volvo.

Záhadný riaditeľ

Ďalšia vec, ktorá nahráva do karát špekulácií o tom, že by mohla spoločnosť patriť Apple je to, že na základe mnohých výziev, v ktorých sa média pýtali na generálneho riaditeľa sa rozhodla jeho meno zatajiť. Popritom ale vieme, že plánuje investovať až 1 000 000 dolárov vo svojich závodoch v Kalifornii, Nevade či Gruzii. Tieto peniaze má vraj od svojho investora, no jeho meno opäť nepoznáme. Značka teda všetko drží až moc v tajnosti. To by sedelo práve na spoločnosť Apple, ktorá všetko predstavuje s momentom prekvapenia!

Plány

Posledná veľmi zaujímavá časť, ktorá by mala potvrdiť, že Faraday Future je vlastne spoločnosť patriaca Apple sú samotné plány spoločnosti do budúcnosti. Vraj chcú preskúmať ďalšie aspekty automobilového priemyslu a rovnako tak by si chceli šprtnúť aj do samo jazdiacich, autonómnych automobilov. Svoje prvé vozidlo by mala predstaviť v roku 2017 a to je presne rok, ktorý padá na predstavenie Apple Car. Či už teda ide o spoločnosť patriacu Apple alebo nie, vyzerá to veľmi zaujímavo a budúci produkt bude stáť za to. Minimálne kvôli tým tajnostiam, ktoré jeho vývoj sprevádzajú!

zdroj:appleinsider.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.