Pokiaľ sa spoja 2 obrovské technologické spoločnosti, zvyčajne to nemôže dopadnúť zle. Apple a Google vytvorili rozhranie, ktoré dokáže trasovať používateľov v rámci pandémie COVID-19, no zároveň efektívne chráni ich osobné údaje. V Nemecku spustili Corona-Warn-App. Trvalo len 24 hodín, kým bola stiahnutá 6,5 milióna krát.

Nemecká trasovacia aplikácia zažíva popularitu

Vyzerá to tak, že nevídaná spolupráca priniesla svoje ovocie. Podľa všetkého je nové API (dostupné od iOS 13.5 vyššie), efektívne a dobre sa s ním pracuje aj vývojárom.

Aj to je dôvod, prečo vlády po celom svete reagujú relatívne rýchlo a prechádzajú na nový systém. Je fér voči používateľom, ktorí chcú chrániť svoje osobné údaje, no zároveň sú zodpovední.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Trasovacia aplikácia s názvom Corona-Warn-App bola behom 24 hodín (od pridania do internetových obchodov) stiahnutá až 6,5 miliónom krát.

Nie je to síce ani 1/10 obyvateľstva (v Nemecku žije cca. 83 miliónov ľudí), avšak sťahovanie pokračovalo určite aj naďalej. Krajina chcela pôvodne využívať centralizovaný prístup k databázam. Teraz sa ale ukázalo, že toto bolo lepšie riešenie. Nemci ho pritom ani zďaleka nepoužili ako jediní.

Podobný krok urobili aj v Taliansku, kde spustili aplikáciu Immuni, ktorá sa taktiež zakladá na spomínam rozhraní. Uvidíme ako to bude pokračovať ďalej. Každopádne z Nemecka v tejto chvíli prichádza dobrý impulz, ktorý potvrdzuje, že ľudia túto appku prijali.

Nemecká trasovacia aplikácia je veľmi populárna. Za 24 hodín zaznamenala 6,5 milióna stiahnutí.
Nemecká trasovacia aplikácia je veľmi populárna. Za 24 hodín zaznamenala 6,5 milióna stiahnutí. (zdroj: DPA)

zdroj: 9to5mac

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro má problémy s displejom. Telefón za viac ako 1 299 € zobrazuje zvláštne čiary
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.