Hodinky Apple Watch sú naozaj zaujímavým produktom či už po dizajnovej alebo každej inej stránke. Medzi prednosti týchto hodiniek jednoznačne patrí aj displej, ktorý podľa posledných informácii vyrába spoločnosť LG. Samozrejme, ide o Retinu, a teda displej s vysokým rozlíšením, avšak využíva technológiu AMOLED. Ako vyzerá tento displej pod lupou?

Displej

Na to, aby sme sa pozreli bližšie na displej hodiniek Apple Watch potrebujeme najprv ešte jeden displej a to displej iPhonu 6 na porovnanie. Prvá fotografia teda zobrazuje displej Apple Watch a druhá iPhonu 6 pri rovnakom zväčšení. Poďme však už konečne rozobrať spomínaný displej hodiniek.

Spoločnosť Apple sa v prípade Apple Watch rozhodla použiť opäť raz Retina displej, avšak tentokrát ide o displej, ktorý využíva technológiu AMOLED. Na prvý pohľad môžeme vidieť naozaj výrazný rozdiel v rozmiestnení 3 základných farieb, ktoré tvoria obraz displeja. V tomto prípade sú totiž sub-pixely, ako ich tiež nazývame, rozmiestnené veľmi nerovnomerne a medzi nimi sa nachádza naozaj obrovské množstvo čierneho priestoru. Údajne vďaka tomu AMOLED displeje získavajú veľký kontrast. Navyše by to čisto teoreticky mohlo pomáhať v sýtosti čiernej, pretože, ako dobre vieme, Apple Watch majú mať tak čierny displej ako to len ide (to znamená, že sa dizajnéri snažili docieliť to, aby zapnutý displej nebolo možné odlíšiť od čierneho rámčeku, ktorý ho ohraničuje).

To sa celkom podarilo, aj keď nie úplne, displej má určite omnoho sýtejšiu čiernu, ako displej na iPhone 6. Pozorné oko si okrem iného rozloženia sub-pixelov všimne aj to, že sa vo veľkých čiernych medzerách nachádzajú ešte „akési“ oranžové bodky, ktoré akoby tu nepatrili. Tentokrát tu však patria, pretože ide o odraz technológie Force Touch, ktorou hodinky taktiež disponujú!

Prečítajte si tiež  Telekom prezradil, či plánuje podporu LTE pre Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.