Keď Apple v roku 2021 predstavilo Apple Watch Series 7, ľudia boli mierne sklamaní tým, že toto zariadenie v podstate nič nové neprinieslo. Ako sa však ukazuje, podobným smerom sa možno bude uberať aj tohtoročná generácia.

Hoci už dlhé mesiace počúvame o tom, ako Apple Watch budú schopné merať telesnú teplotu, krvný tlak či dokonca hladinu cukru v krvi, technologický gigant tieto funkcie stále testuje a ich použitie v praxi prehodnocuje.

Pôvodne chcel totiž do Apple Watch Series 8 vložiť aspoň spomínané meranie telesnej teploty, no teraz to už nie je také „stopercentné“.

O týchto skutočnostiach nás informoval azda najpresnejší leaker spoločnosti Apple, Mark Gurman, ktorý pracuje pre agentúru Bloomberg.

Jeho dobre informované zdroje mu najnovšie prezradili, že Apple Watch Series 8 budú možno podobne „suchou“ modernizáciou akou bol aj predchodca.

Znamenalo by to teda, že poslednými hodinkami s novým zdravotným senzorom by bola generácia Series 6 (recenzia tu), ktorá priniesla oxymeter.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Apple Watch Series 8 – aké novinky môžeme očakávať? 

Otázne však v tejto chvíli zostáva, že ak Apple Watch Series 8 neprinesú žiaden nový zdravotný senzor, čím budú vlastne inovatívne?

Prečítajte si tiež  Prečo sa Apple Watch nevolajú iWatch? Možno budete prekvapení

Odpoveď na túto otázku nám ale prezrádzajú staršie úniky, v ktorých sa uvádza, že toto zariadenie môže prejsť kompletnou zmenou dizajnu, získať špeciálnu odolnejšiu verziu pre športovcov a taktiež tretiu veľkosť displeja.

A aby toho nebolo málo, v roku 2022 by nás mohla čakať aj druhá generácia dostupných Apple Watch SE a zároveň odstránenie fyzickej digitálnej korunky, ktorú nahradí nový optický snímač. Ten by mal pracovať na báze dotyku a takisto umožňovať meranie EKG – s ktorými prišli po prvýkrát ešte Apple Series 4.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.