Spoločnosť Apple pridala do nového iPhonu aj úplne nové animácie, o ktorých sme prakticky vedeli už tesne pred predstavením novinky. Tieto pohyblivé pozadia sú o dosť odlišné od tých, ktoré poznáme v iPhone už od iOS 7. Tie nové tvoria napríklad ryby, či omnoho zaujímavejšie farebné animácie. Staré boli len ako padajúce farebné kruhy a navyše boli aj energeticky náročnejšie!

Nové pozadia

Apple nám ukázalo úplne nové pohyblivé pozadia len v stredu minulý týždeň, kedy nám predstavila aj úplne nové iPhony. Spoločnosť sa rozhodla, že nové iPhony vybaví takýmito obrázkami a to predovšetkým preto, lebo ponúkajú úplne novú technológiu 3D Touch. Možno sa pýtaš, ako súvisí tlak vyvíjaný na displej s tým, či sú na obrazovke klasické statické pozadia, alebo pohyblivé animácie. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Nové pozadia budú totiž fungovať trošíčku ináč.

Nebudú sa zobrazovať nonstop ako animácie, tak ako tomu bolo v prípade padajúcich kruhov, ktoré padali tam, kam si natočil iPhone, pretože celý systém využíval na túto funkciu gyroskop, ale budú fungovať len vtedy, keď silnejšie zatlačíš na displej. Práve to bude kľúčový prvok k spusteniu niekoľkosekundovej animácie. Apple však neskončí len pri pohyblivých animáciách, ktoré ponúkne v galérii. Je to totižto celé až moc dobre prešpekulované. Novinka, ktorú poznáme ako Live Photos, bude fungovať úplne rovnako. Takéto fotky si budeme môcť dať ako pozadie a v prípade, že silnejšie podržíme displej tak sa z nich stanú videá.

Pokiaľ si chceš pozrieť všetky nové pohyblivé animácie, môžeš si ich pozrieť pod týmto textom. Dopredu ťa upozorňujeme, že ide len o GIF obrázky a pokiaľ si ich chceš vychutnať v maximálnej kvalitne musíš na ne kliknúť. Dostaneš presmerovanie na stránky Apple. Pod GIF obrázkami nájdeš statické pozadia z iOS 9.

Zdroj: BGR

Prečítajte si tiež  iPhone je neuveriteľne pozadu. Apple to čoskoro napraví a porazí Samsung, Huawei aj Oppo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.