„Drag and Drop“ a iPad

Tvrdenie, že z iPadov sa pomaly stáva Mac je odvážne, no nie celkom prehnané. Kedysi boli tieto tablety striktne jednoduché a používateľské rozhranie totožné s iOS (ktorý na nich bežal). Dnes tu ale máme odlišný operačný systém so svojimi vlastnými, unikátnymi funkciami.

„Drag and Drop“ (ťahaj a pusti) je jedna z nich a jej pôvod nájdeme práve v počítačoch Mac. Aj keď sa možno nepoužíva tak jednoducho (kvôli dotykovému ovládaniu), určite by ste ju mali vyskúšať.

- Reklama -
"Drag and Drop" a iPad

Behom sekundy si viete prenášať fotografie či dokumenty z jednej aplikácie do druhej, a to s použitím multitaskingu a slideoveru. Vývojári sem pridali aj niekoľko ďalších trikov (ako označiť viacero prenášaných fotiek súčasne atď), o ktorých ste zrejme netušili.

Najjednoduchší spôsob, ako sa naučiť pracovať s „Drag and Drop“, je pozretie si nasledujúceho videa. Dvojminútový návod priamo od Apple nájdete na konci článku.

Do komentára nám napíšte, či už túto funkciu využívate, alebo šlo pre vás o novinku. Budeme radi za každý váš názor a postreh.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.