V Cupertine tento rok skutočne nesklamali. Aj zariadenia z roku 2015 dostali podporu pre najnovší mobilný operačný systém, iOS 14. Apple tým chce odčiniť problémy, ktoré počas posledného roka zapríčinil predchodca. V dnešnom videu sa môžete pozrieť na to, ako vyzerá iOS 14 na iPhone SE prvej generácie so 4″ displejom.

iOS 14 na iPhone SE prvej generácie

Pred niekoľkými dňami sme zverejnili článok o tom, ako funguje nový operačný systém na úplne poslednom podporovanom zariadení, iPhone 6S z roku 2015. Dnes tu máme niečo podobné.

Hoci je iPhone SE prvej generácie o pol roka novší, má úplne rovnaký hardvér. Veľmi zaujímavý je ale predovšetkým jeho malý, 4″ displej. Niekto by si mohol pomyslieť, že vzhľadom na vek a rozmery zariadenia nebude podporovať niektoré vstavané funkcie. To je ale omyl.

Ako uvidíte sami, na iPhone SE prvej generácie môžete využívať všetky hlavné novinky z iOS 14 vrátanie widgetov, picture-in-picture, prepracovanej Siri či App Library. Na videu je jasne vidieť, že to funguje rýchlo a spoľahlivo, čo je skvelá správa pre všetkých majiteľov.

Pozrite sa ako vyzerá iOS 14 na iPhone SE prvej generácie.
Pozrite sa ako vyzerá iOS 14 na iPhone SE prvej generácie.

Samozrejme, vzhľadom na vyššiu náročnosť modernejšieho operačného systému musí každý rátať s tým, že pokiaľ vlastní 4-5 ročné zariadenie, nie všetko musí bežať úplne „ako po masle“.

Objektívne ale konštatujeme, že takáto podpora je spomedzi konkurencie skutočne nezvyčajná a pre majiteľov jablkových zariadení veľkým bonusom.

Pokiaľ používate iPhone SE prvej generácie alebo iPhone 6S a máte na ňom nainštalovanú akúkoľvek beta verziu iOS 14, napíšte nám do komentára, či funguje spoľahlivo a aké problémy ste zaznamenali…

Prečítajte si tiež  Apple iPhone 6 sa môže pochváliť, je odolnejší ako Samsung Galaxy Note 5 (aj S6)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -