Pre niekoho je nový iOS 14 sklamaním, pre iného zase veľkým prekvapením. Našu redakciu by ste mohli zaradiť do druhej skupiny. Množstvo vecí, po ktorých sme celé roky volali sa stali realitou. Jednou z nich je aj zmena dizajnu prichádzajúcich hovorov či funkcia picture-in-picture.

iOS 14 picture-in-picture

Ako iste viete, iOS 14 testujeme už od pondelkového predstavenia. Apple na WWDC 2020 venovalo krátku chvíľu aj novinke s názvom „picture-in-picture“ (obraz v obraze). Okamžite sme tušili, že pôjde o jednu z najlepších vecí, ktorú budeme pravidelne využívať (a sme presvedčení o tom, že aj vy).

Najväčšia výhoda tejto funkcie je, že dokážete pracovať bez toho, aby ste museli prechádzať medzi aplikáciami či zastavovať video. Pokiaľ potrebujete urobiť na vašom iPhone nejakú rýchlu činnosť, jednoducho si ho zmenšíte na požadovanú veľkosť (tak aby vám nezavadzalo) a robíte si bez problémov ďalej…

iOS 14 picture-in-picture je jedna z najlepších funkcií operačného systému!
iOS 14 picture-in-picture je jedna z najlepších funkcií operačného systému!

Funguje to výborne a všetko sa dá samozrejme individualizovať. Akonáhle túto novinku aktivujete, video sa objaví v malo obdĺžnikovom rámčeku (v spodnej časti displeja). Pokiaľ vám niečo prekrýva, dotykom si ho premiestnite inde. Tak isto sa dá aj zväčšiť, aby ste videli viac.

Funkcia picture-in-picture nám zatiaľ počas beta testovania iOS 14 nezamrzla ani raz. Je teda spoľahlivá. Pokiaľ by vám náhodou prekážala, viete si ju samozrejme deaktivovať v nastaveniach iOS 14.

Na záver len doplníme, že nakoľko sa jedna o úplne nový operačný systém, aplikácie tretích strán sa zatiaľ nestihli prispôsobiť. Inými slovami napríklad taký YouTube picture-in-picture zatiaľ nepodporuje. Dúfajme, že do oficiálneho predstavenia iOS 14 to vývári napravia. Čo si myslite o novinke vy?

Prečítajte si tiež  Apple začalo vo Francúzsku uvádzať skóre opraviteľnosti svojich produktov. Vyplýva to zo zákona
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.