Rok 2020 bude pre fanúšikov jablkovej spoločnosti, po stránke balenia nových smartfónov, veľkým sklamaním. Šepká sa, že iPhone 12 príde o slúchadlá EarPods a čo je ešte horšie, Apple odstráni aj nabíjací adaptér. Firma vo všeobecnosti nie je veľmi štedrá ku svojim zákazníkom. Kedysi to tak ale nebolo. Pozrite si rozbaľovanie iPhonu z roku 2007.

iPhone 2G z roku 2007 a jeho balenie

V časoch, kedy stál na čele cupertinského giganta legendárny Steve Jobs a predstavoval “zariadenie budúcnosti” sa celý vývojársky tým snažil o to, aby mali používatelia z prvého iPhonu čo najväčší zážitok.

- Reklama -

Nejednalo sa tu iba o zariadenie ako také. Jeho súčasťou bolo aj bohaté príslušenstvo, ktoré sa nachádzalo v pomerne “tučnej” čiernej krabici. Hneď po rozbalení mohol nový majiteľ vidieť kultové zariadenie, ktoré bolo osadené v transparentnom, veľmi mohutnom plaste.

Akonáhle ste ho dali preč, získali ste prístup k malému “boxu” s návodmi a nálepkami (s logom Apple) + nástroju pre vyberanie SIM karty. Pod touto časťou sa nachádzal USB-A nabíjací kábel (ešte 30-pinový), 5W adaptér, slúchadlá Headphones či dokovacia stanica.

iPhone ste si teda mohli položiť “na stojáka” niekde v kancelárii na stôl a neustále dobíjať batériu. Okrem toho boli v plaste vyrezané aj otvory pre reproduktor a mikrofón.

Budúcnosť je skromnejšia…

V roku 2020 sa pravdepodobne dočkáme iPhonu s omnoho štíhlejším balením. To ale nebude žiadna výhoda. Chýbať tu má nabíjací adaptér a takisto slúchadlá EarPods s lightning koncovkou.

Zákazník teda dostane len návody, nálepky, nástroj pre vyberanie SIM karty a nabíjací USB-C lighnting kábel. Škoda, že sa v Apple nedržia pôvodnej koncepcie balenia. Konkurenční výrobcovia bežne pridávajú k zariadenia aj bezdrôtové slúchadlá, ochranné púzdra či dokonca fólie. Pri jablkovej spoločnosti to žiaľ neplatí.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Nadarmo sa nehovorí, že čím viac máš, tak tým ešte viac chceš mať… Može to mať jeden háčik, ak si na technologickom vrchole, môžeš si dovoliť viac takýchto “pokusov”. Ak strácaš a musíš už svet dobiehať, može to byť aj riziko. Otázka je, že čo si o sebe myslia (namýšľajú si) v Cupertino ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here