Už dnes vieme, že Apple predstaví iPhone SE 2 začiatkom budúceho roka. Pôjde v podstate o vylepšený iPhone 8 bez edge-to-edge displeja s klasickým Touch ID. Dnes sa ale pozrieme na koncept, ako by mohol nástupca SE 2 vyzerať povedzme v budúcnosti. Poďme na to.

Pozrite sa na vydarený koncept iPhonu SE 2.

Pokiaľ sa veľmi tešíte na nový iPhone SE 2, určite je mnoho z vás v kútiku duše sklamaných z toho, že pôjde o „recyklovaný“ iPhone 8. Tak to žiaľ bude. Ak má byť telefón cenovo dostupný, Apple musí urobiť kompromis. Vďaka tomu, že použije staršie a jednoduchšie komponenty, výroba bude lacnejšia. To vo finále znamená aj omnoho nižšiu predajnú cenu ako v prípade vlajkových modelov. Okrem toho tu firma ušetrí aj na vývoji či dizajne.

Ako by to ale mohlo vyzerať v prípade, že by Apple navrhlo úplne nový „low-cost“ smartfón? Zariadenie by mohlo slúžiť s jedným dizajnovým jazykom niekoľko rokov. Ten by nemusel byť ani zďaleka taký „luxusný“ ako napríklad dizajn iPhonu 11 či 11 Pro. Na druhú stranu by mohol byť ale funkčný a prakticky. My v redakcii sa celkom stotožňujeme s následujúcim konceptom. Zariadenie má „hranatý dizajn“ so zaoblenými rohmi.

iPhonu SE 2

Okrem toho tu nachádzame jednu šošovku fotoaparátu, Face ID na prednej strane (čím by sa zjednotila technológia pre všetky modely) a tiež obrovský displej. Ten samozrejme nemusí byť OLED. Pokojne by v takomto prípade stačil LCD panel. Okrem toho všetkého by sa muselo logo spoločnosti Apple posunúť nižšie na stred tak ako to má aktuálna ponuka. Koncept ho má situované stále vo vrchnej časti.

Ťažko hovoriť o cene takéhoto zariadenia ale keďže je prepracovanejšie asi by bolo drahšie ako budúci iPhone SE 2. Ten by mal štartovať na 399$. V tomto prípade by mohla byť cena pokojne o 100$ vyššia.

iPhonu SE 2

Jediné čo by už potom muselo Apple urobiť by bolo vyradenie modelu XR z predaja kvôli konkurovaniu si na „vlastnom piesočku“. Samozrejme všetko je to iba v teoretickej a hlavne nereálne rovine. Na tomto odkaze si môžete pozrieť naše vizualizácie toho ako bude iPhone SE 2. generácie vyzerať. Brali by ste radšej niečo ako je koncept nižšie?

 iPhonu SE 2
Pozrite sa na vydarený koncept iPhonu SE 2.
Prečítajte si tiež  iPhone 11 je v zľave mimoriadne lacný. Oplatí sa viac, ako iPhone SE 2
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.