Spoločnosť Apple zverejnila finančné výsledky zo začiatku roka 2020 a pri tejto príležitosti poskytla aj rozhovor s investormi. Tim Cook v ňom poznamenal, prečo je v súčasnosti iPhone SE 2. generácie tou najlepšou voľbou na trhu pre ľudí s nižším priemerným príjmom.

Tim Cook hovorí, prečo sa oplatí iPhone SE 2. generácie

Jablková novinka možno na oko nepriniesla žiadne zmeny, no vo vnútri sa nachádzajú prepracované technológie, vďaka ktorým bude aktuálna ešte dlhé roky. Tým najväčším benefitom je v tomto prípade procesor Apple A13 Bionic, ktorý je spriahnutý s 3 GB operačnej pamäte RAM. Niektorí používatelia sa čudujú, prečo sa okolo neho toľko rozpráva a kto bude schopý využiť jeho výkon, keď ide o zariadenie s pomerne malým, 4,7″ LCD displejom.

V prvom rade sa tento procesor hodí, pretože ani dostupný iPhone neprekvapí žiaden náročnejší proces. Druhou výhodou je potom trvácnosť, vďaka ktorej vydrží novinka bez problémov aj 3-4 roky s novými aktualizáciami iOS. Na záver by sme mohli spomenúť, že o skvelo zacielený marketing. Apple zakomponovalo najrýchlejší mobilný čip na svete do zariadenia, ktoré sa prezentuje ako lacné a dostupné. To rad ľudí jednoznačne zaujme.

Tim Cook sa pri rozhovore s investormi, ktorý sa týkal finančných výsledkov spoločnosti Apple za Q2 2020 vyjadril práve k novému iPhonu SE 2. generácie.

„Dostupný je na celom svete ale predpokladám, že sa mu bude lepšie dariť na trhoch, kde sú nižšie priemerné príjmy. Tak isto očakávam, že niektorí ľudia prejdú na platformu iOS. Je to neuveriteľná ponuka. Má „motor“ najlepších zariadení vo veľmi výhodnom balíku a je rýchlejší, ako najrýchlejšie Android smartfóny“ .

Tak čo, súhlasíte so CEO spoločnosti Apple, alebo si myslíte, že iPhone SE 2. generácie konkurencia „roznesie na kopytách“?

Tim Cook: „iPhone SE 2 je rýchlejší ako najrýchlejšie Android smartfóny“.
Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro je výrazne ľahší, ako iPhone 14 Pro. Môže za to odolnejší titán
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.