iPhone reklamy 2007-2020

Každá generácia iPhonu bola sprevádzaná vlastnou reklamnou kampaňou. Zo začiatku sa tvorcovia snažili zamerať na samotný produkt a jeho prioritné schopnosti, neskôr nastúpili konkrétne špecifikácie a zásadné medzigeneračné vylepšenia.

Za uplynulých 13 rokov sme mohli vidieť až 29 iPhonov (vo všetkých verziách), ktoré sa líšili dizajnom, technológiami, farbami a ďalšími rozdielnosťami.

Každé z týchto zariadení malo nejaké špecifiká, ktoré sa dali skvelo zohľadniť v rámci propagácie. Ak sa pozrieme na úplne prvý spot, uvidíme v ňom klasickú reklamu „Hello“, ktorá propagovala prvý iPhone 2G. Jej prioritným poslaním bolo ľuďom odprezentovať, že táto spoločnosť predáva nové telekomunikačné zariadenie.

Neskoršie reklamy apelujú napríklad na rýchlosť pripojenia k sieti, kvalitu a veľkosť displeja, schopnosti fotoaparátov a kamery atď. Všimnite si, že vždy sa snažia svojim divákom predviesť schopnosti a nie iba čísla. Apple má v obľube prezentovať používateľský zážitok a to je z nášho pohľadu skvelá taktika.

Pozrite si nasledujúce, až 17-minút dlhé video, v ktorom sú všetky reklamy na všetky predstavené modely. Napíšte nám do komentára, ktorá kampaň sa vám najviac páčila a zároveň, ktorá sa vám počas trinástich rokov zaryla do pamäte. Budeme radi za všetky vaše postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.