Pokiaľ počujete „inteligentné okuliare“ určite sa vám okamžite zobrazí projekt od Google, ktorý je známy pod názvom Glass. Ide totiž o okuliare, ktoré vám umožňujú komunikovať zo svetom aj pomocou vide kamery. Pozrite sa, ako by mohli podobné okuliare vyzerať v tom prípade, že by ich predstavila Jablková spoločnosť!

Minimalizmus

Apple sa vyznačuje tým, že jeho produkty sú predovšetkým minimalistické. Pokiaľ sa napríklad pozrieme na projekt Google Glass, nájdeme na ňom hneď niekoľko vecí, ktoré nemajú s minimalizmom nič spoločné a keď kráčate po ulici, ľuďom pripomínate skôr robota, ako človeka. Istý dizajnér si však práve na tento problém posvietil a predstavil nám svoj koncept toho, ako by mohli podobné okuliare vyzerať v tom prípade, že by ich predstavilo Apple. Tu použil naozaj elegantný dizajn, ktorý korešponduje s pravidlami Apple. Jedinú vec, ktorú by sme možno okuliarom vytkli, je vyčnievajúca šošovka fotoaparátu, no nie je to až taká tragédia. Pokiaľ sa však lepšie pozriete, všimnete si aj premyslený spôsob premietania obrazu. Tu sa autor naozaj vynašiel! 🙂

ggggggggg - kópia ggggggg - kópia gggggg - kópia gg - kópia

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.