Reklamný obsah v jablkovom ekosystéme sa opäť o niečo rozrastie. Spoločnosť Apple tento týždeň informovala vývojárov, že od utorka 25. októbra sa vo všetkých krajinách okrem Číny začnú na hlavnej karte Dnes v App Store a v spodnej časti jednotlivých zoznamov aplikácií zobrazovať reklamy súvisiace s aplikáciami.

Prečítajte si tiež  Boli v Google Play aj App Store. Ak máš tieto apky v telefóne, okamžite ich vymaž. Kradnú heslá a neskôr účty

Vďaka reklame na karte Dnes sa aplikácie môže zobraziť na poprednom mieste na titulnej stránke App Store, takže sa stanú jedným z prvých obsahov, ktoré používatelia uvidia na začiatku návštevy App Store. Jablková spoločnosť opisuje zavedenie tejto funkcie ako pomôcku pre developerom s cieľom osloviť čo najviac potenciálnych používateľov.

Vývojári tak budú môcť po prvýkrát spustiť reklamu na karte Dnes, kde sa doteraz zobrazoval len obsah vybraný redakciou App Store bez plateného umiestnenia. Vďaka sekcii „You Might Also Like“ (Mohlo by sa vám páčiť) budú teraz môcť vývojári propagovať svoje aplikácie aj na kartách iných aplikácií.

Reklamy v App Store
Zdroj: MacRumors

Reklamy v App Store boli predtým obmedzené na výsledky vyhľadávania na základe kľúčových slov a na časť „Navrhované“ na karte Vyhľadávanie. S reklamami na karte Dnes a v časti „Mohlo by sa vám páčiť“ bude teraz App Store ponúkať celkovo štyri možnosti reklamy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here