Technologický priemysel neustále napreduje. Čoraz častejšie vidíme nové možnosti, o ktorých sa nám v minulosti ani nesnívalo. Jednu z nich zobrazuje následujúci koncept. Hoci nepredpokladáme, že by Apple niečo podobné predstavilo, je to zaujímavá vízia budúcnosti.

iPhon s displejom v sklíčku fotoaparátu

Navrhovať smartfóny je čoraz ťažšie. Inovácie sa postupne vyčerpávajú a nové zariadenia už nebývajú „priepastne“ odlišné od svojich predchodcov. Tak či onak, stále je tu priestor na rôzne novinky, ktoré vedia zaujať potencionálneho zákazníka.

O dnešný koncept sa postaral dizajnér Furkan Kasap. iPhone, ktorý môžete vidieť v galérii vyzerá na prvý pohľad úplne normálne. Pozorné oko ale uvidí akési „mliečne sklo“, ktoré sa nachádza na šošovkách fotoaparátu. To tu nie je náhodou.

Jeho súčasťou je totiž transparentný OLED displej, ktorý dokáže zobrazovať rôzne informácie. Pokiaľ máte teda telefón položený zobrazovacou jednotkou smerom na stôl (aby nikto nevidel, kto vám napríklad volá), viete si skontrolovať čas, aktivitu, počasie, notifikácie a mnoho iného

Áno, súhlasíme s názorom, že je to možno trochu zbytočné. Kto by sa predsa len trápil s takýmto malým displejom, keď na druhej strane nájde oveľa väčšiu uhlopriečku s pohodlnejším ovládaním.

Pokiaľ by ale Apple zapracovalo napríklad na skladacom smartfóne, podobné riešenie by už nebolo úplným nezmyslom… Človek by nemusel otvárať celé zariadenie iba preto, aby si prepol pesničku alebo skontroloval počet nových správ na WhatsAppe.

Do komentára nám napíšte, čo si o niečom takomto myslíte vy. Ak by to malo kvalitné spracovanie, podľa nášho názoru môže ísť o skvelú vychytávku. V prípade, že vám nestačili fotografie z galérie, celé video nájdete na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Vzácna chyba v iOS umožňuje vytvárať animované ikony apiek. Apple by ju vôbec nemusel opravovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.