Technologický priemysel sa neustále posúva smerom vpred. Kedysi sme si ani nevedeli predstaviť, že by sme používali dotykové telefóny. Dnes sa jedná o samozrejmosť a zároveň sa uvažuje nad tým, kam by sa mohli ďalej posúvať ich schopnosti. Jedna z možností (ktorú skúma aj Apple) sú skladacie smartfóny.

Vydarený koncept iPhonu so skladacím displejom

Poprední výrobcovia smartfónov aktuálne pracujú na čo najdokonalejšej technológií ohybného displeja. Apple zatiaľ v tichosti čaká, kým budú možnosti čo „najpoužiteľnejšie“ a potom pravdepodobne predstaví svoje riešenie.

Svedkami podobného postupu sme boli už XY krát… Dnes sa môžete pozrieť vďaka krátkemu trojminútovému videu na koncept, ktorý zobrazuje „iPhone 12 Flip“. Je nad svetlo jasné, že táto generácia nebude skladacia a to isté platí aj o jej nástupcovi v roku 2021.

Kto ale vie, čo nám prinesie ďaleká budúcnosť. Podľa vízie konceptu, ktorý bol zverejnený kanálom ConceptsiPhone by mohol takýto produkt poskytovať rovno dve zobrazovacie jednotky. Jedna by bola ohybná a druhá normálna (na zadnej strane). Vďaka tomu by sa dali jednoduchšie úkony vybavovať aj bez zbytočného otvárania telefónu.

Tvorcovia tiež odstránili výrez pre Face ID a zanechali tu len drobný otvor pre kameru. Všetky senzory a tak isto reproduktor sa presunuli do mohutného rámčeka nad displej. Ak sa podobné smartfóny uchytia na trhu a vytlačia z neho súčasný štandardizovaný koncept (kedy sa displej neohýba), Apple sa tu taktiež bude chcieť presadiť s niečim vlastným. Moc sa na to tešíme… Čo hovoríte na tento koncept? Brali by ste niečo podobné alebo nie? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 mini sa predviedol v drop-teste. Výsledky sú pôsobivé.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.