Úvod Zariadenia Apple Watch Pre Apple Watch bude množstvo zdravotníckych aplikácií!

Pre Apple Watch bude množstvo zdravotníckych aplikácií!

Aj keď spoločnosť Apple predstavila hodinky, ktoré majú podstatne menej zdravotníckych senzorov ako konkurencia, zdá sa, že je o ne v danom odvetví najväčší záujem. Potvrdil to naozaj obrovský záujem zdravotníckych spoločností, ktoré predviedli svoje užitočné aplikácie na poslednej konferencií HIMSS 2015, ktorá sa konala v Chicagu.

Zdravotnícke aplikácie

Vďaka hodinkám Apple Watch sa tu vlastne otvára úplne nový trh s aplikáciami a ich využitím na inteligetných hodinkách. Aj keď konkurencia má taktiež množstvo aplikácií, Apple ich bude mať na svojich Apple Watch pravdepodobne najviac. Zdravotnícke aplikácie budú veľmi užitočné vzhľadom na to, že budete môcť byť upozorňovaní napríklad na užívanie liekov pomocou jemného vibrovania. Ďalej by Apple Watch napríklad mali vďaka aplikáciam zvládnuť zobrazovať a ukladať informácie z glukomerov či prinášať ďalšie podstatné informácie pre pacientov.

Osobne sa nám tento nápad naozaj veľmi páči minimálne vzhľadom na to, že úplne mení spôsob, ako si ľudia doposiaľ pripomínali potrebu užíť lieky.

 

Apple Watch a zdravotníctvo - svetapple.sk
Apple Watch a zdravotníctvo – svetapple.sk

Zdroj: 9to5mac.com.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.