Dnes, v dobe, keď sú naše smartfóny pomaly inteligentnejšie ako my, sa ich výrobcovia snažia zjednodušiť ich ovládanie ako sa len dá. To isté platí aj pre pripravované hodinky iWatch, ktoré by mali vedieť rozposielať hlasové správy

Hlasové ovládanie v iWatch

Analytik Steve Milunovich zo spoločnosti UBS, sa mal možnosť nedávno stretnúť so súčasným CEO spoločnosti Apple, Timom Coockom. Počas stretnutia Cook neustále hovoril o svojej návšteve v Číne, kde videl ľudí na uliciach, ktorí hovorili častejšie do svojich smartfónov ako písali. Podobné hlasové správy nájdeme napríklad aj na Facebooku či SnapChate, ktoré nám ich umožňuje už dlhšiu dobu využívať. Medzi novinkami sú uvedené napríklad aj v iOS 8. 

Celá integrácia takýchto hlasových povelov do iWatch teda dáva logický zmysel. Je totiž jednoduchšie samotnú správu povedať, ako brať do rúk telefón a celú ju písať.

 

Prečítajte si tiež  Nový koncept iWatch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.