16. septembra sme sa dočkali oficiálneho vydania iOS 14 pre všetkých používateľov. Technologický gigant mal zverejniť aj iOS 14.1 pre beta testerov. To sa ale nestalo a namiesto toho prišiel iOS 14.2 (beta). Viackrát ste sa pýtali prečo. Jedna z možných odpovedí súvisí s budúcim predstavením iPhonu 12.

iOS 14.2 beta

Oficiálnym vydaním nového operačného systému jeho vývoj ani zďaleka nekončí. Ako iste viete, v Cupertine majú ešte veľa roboty s optimalizáciou. Prvotné verzie trpia rôznymi chybami, ktoré treba v priebehu času vyladiť. Slúžia na to ďalšie aktualizácie s postupným označovaním.

Tento rok sa ale stala celkom nečakaná vec. Po vydaní iOS 14 neprišla iOS 14.1 beta ale iOS 14.2.beta. Podobný krok je samozrejme nelogický a tak sme pátrali po dôvode.

Ozrejmil nám ho až tweet Michaela Simmonsa, spoluzakladateľa spoločnosti Flexibits. Všetko to môže teoreticky súvisieť s meškaním smartfónov. No a aj keď sa jedná len o domnienky, dávajú zmysel.

iPhone 12 s iOS 14.1

Táto verzia operačného systému nemusí byť testovaná preto, lebo ju Apple automaticky inštaluje do iPhonu 12, ktorý bude predstavený na budúci mesiac.

Môžu sa v nej vyskytovať rôzne unikátne funkcie, ktoré sa týkajú napríklad LiDAR skeneru či ďalších očakávaných hardvérových vylepšení. Nechajme sa prekvapiť. Vývojári by k ním ale evidentne nemali mať prístup.

My guess is that iOS 14.1 was skipped for iPhone 12 next month, and they’re already in production with 14.1 preinstalled. We’ll find out soon enough…

Apple muselo urobiť takéto rozhodnutie doslova na poslednú chvíľu. V opačnom prípade by bol iOS 14.1 bezproblémovo dostupný už dnes. Potvrdzuje to tak doterajšie teórie o tom, že firma nestíha termíny v dôsledku pandémie a sama donedávna nevedela, kedy vlastne iPhone 12 predstaví. Čo hovoríte na iOS 14.2 vy (pokiaľ ho už testujete)? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Skladací iPad? Takto by mohol vyzerať.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.