Prešlo iba niekoľko dní od chvíle, čo spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 15 a iPhone 15 Pro, ktoré dostali do vienka moderné technológie. Už včera sme vás pri tom informovali o dvoch problémoch týchto zariadení. Ten prvý sa týkal obnovy zo starého zariadenia v rámci operačného systému iOS 17 a druhý zase prémiového iPhonu 15 Pro Max, ktorý totálne pohorel v teste odolnosti napriek tomu, že využíva titánový rám.

A aj keď sme predpokladali, že to bude všetko, naše očakávania boli trochu predčasné. Podľa najnovších správ priamo od používateľov z celého sveta má totiž iPhone 15 Pro ďalší problém a tým je jeho extrémne prehrievanie. V niektorých prípadoch je tento jav tak nepríjemný, že zariadenie nie je možné držať v ruke a používatelia ho musia na niekoľko minút schladiť. Vysoké teploty samozrejme neprospievajú ani akumulátorom, ktoré pod ich vplyvom rýchlejšie degradujú.

Za týmto všetkým stojí najmodernejší procesor A17 Pro, ktorý je ako prvý na svete vyrábaný 3 nm procesom, ponúka o dvadsať percent rýchlejšiu GPU a dokonca aj hardvérový Ray Tracing. Podľa testov má tento čip vyšší výkon, ako MacBooky s procesorom M2. Aj tak ale evidentne nie je dokonalý.

iPhone 15 Pro sa pri náročných hrách nepríjemne prehrieva 

Čínsky technologický recenzent Geekerwan totiž vydal svoju recenziu na zariadenia, v ktorej ich podrobil niekoľkým serióznym testom. V tých sa venoval výkonu aj pri hrách, kde sa iPhone 15 Pro s čipom A17 Pro poriadne zapotil.

Zariadenie totiž dosiahlo pri intenzívnych úlohách až 48 °C, čo okrem nepríjemného pálivého pocitu na rukách spôsobilo, že sa čipu musel na nejaký čas softvérovo znížiť výkon, aby nedošlo ku poškodeniu vnútorných komponentov.

iPhone 15 Pro prehrievanie
Zdroj: X / Tech_Reve

Toto všetko sa stalo po tom, ako hral Geekerwan hru Genshin Impact počas 30 minút na vysokých grafických nastaveniach. Nachádzal sa pri tom v miestnosti, ktorá mala len cca 25 °C, takže okolité prostredie extrémne zahriatie zariadenia určite nespôsobilo. Podľa Geekerwana nabralo zariadenie prudko stúpajúcu teplotu už za veľmi krátky čas.

Geekerwanovi sa tiež podarilo spustiť Resident Evil Village na iPhone 15 Pro Max, pričom si všimol, že snímková frekvencia začala so stúpajúcou teplotou klesať z pôvodných cca 40 snímok za sekundu na cca 30 snímok za sekundu.

Problémy s vysokou teplotou mali aj iní recenzenti 

iPhone 15 Pro prehrievanie
Zdroj: X / Tech_Reves

Aby toho nebolo málo, problémy s horúcim iPhonom mal aj kanadský tvorca technického obsahu RJey, ktorý na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) napísal, že jeho iPhone 15 Pro Max je „niekedy taký horúci, že ak ho používate bez puzdra, nemôžete ho ani držať“.

Prečítajte si tiež  Netflix plánuje obísť pravidlá App Store. Herné tituly budú dostupné individuálne

Ku tomuto vláknu sa pridali aj ďalší používatelia iPhonu 15 Pro Max, ktorí potvrdili nepríjemné problémy s teplom. Aj keď je vraj zariadenie horúce, jeho teplota naďalej nepríjemne stúpa a nedá sa používať.

Uvidíme teda, ako Apple na tento problém zareaguje a či ho vôbec bude riešiť. V minulosti firma prehrievanie opravila pomocou softvérových aktualizácií. Vždy totiž išlo o chybu, ktorá nadmerne vyčerpávala procesor. Ako to bude tentokrát je zatiaľ vo hviezdach.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -