iPhone 6 a iPhone 6 Plus boli predstavené ešte pred 20 dňami, čo je naozaj dosť dlhá doba na to, aby sa ukázalo to, či sa väčšie displeje používateľom páčia alebo nie. Po prvých predajných výsledkoch môžme jednoznačne povedať, že áno a tak vám prinášame článok o tom, prečo vlastne Apple ponúklo väčšie displeje!

Konkurencia od Samsungu

Áno ja viem, jediným konkurentom Jablkovej spoločnosti nie je  Samsung, no predsa ide asi o najväčšiu hrozbu. Apple sa rozhodlo, že opustí svoje malé, ergonomicky tvarované zariadenia, ktoré boli vhodné aj do jednej ruky a použije väčšie displeje kvôli tomu, aby mohol Samsungu plne konkurovať. Základný iPhone 6, ktorý ponúka uhlopriečku 4,7″ je postavený priamo proti Samsungu Galaxy S5 a iPhone 6 Plus s 5,5″ konkuruje zasa phabletu, Samsungu Galaxy Note 3/4.

note4side
Apple chce “zrušiť” konkurenciu od Samsungu – svetapple.sk

Viacej zákazníkov, ktorí prešli na platformu iOS!

Možno sa vám to nezdá, no veľké množstvo používateľov Androidu, nepoužívalo iPhone len kvôli tomu, že jeho displej nebol dostatočne veľký, zatiaľ čo konkurencia ponúkala presne to, čo potrebovali. To si, zdá sa, uvedomili aj v Coupertine, a tak nepredstavili jeden, ale hneď dva väčšie iPhony. Dokonca aj niektorí používatelia iOS mali problém s malými displejmi, no iPhonu sa nemohli zbaviť kvôli jeho neskutočne jednoduchému a stabilnému operačnému systému. Apple má momentálne veľkú časť zákazníkov, ktorí doposiaľ nepoužívali ich produkty!

apple-iphone-6-plus-vs-samsung-galaxy-note-4
Majitelia Androidov prechádzajú na iOS – svetapple.sk

Ázia

Posledným dôvodom, ktorý patrí jednoznačne medzi tie najdôležitejšie sú ázijské trhy. Na nich sú totiž produkty od Apple veľmi obľúbené, no kvôli ich malým displejom nemuseli používateľom tak celkom vyhovovať. Apple však predstavilo nové smartfóny s väčšími displejmi, a tak je jasné, že si nájdu v Ázii omnoho viacej záujemcov, ako doterajšie generácie. Veď tento trh je svojou enormnou veľkosťou asi najdôležitejší pre Apple, a tak sa niet diviť tomu, že nové iPhony predsa len ponúkajú väčšie displeje !

iphone6plus003_verge_super_wide
Ázijské trhy sú pre Apple nesmierne dôležitými! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.