Spoločnosť Apple neustále pracuje na technológiách, ktoré nám môžu zachrániť život. Je snáď úplne jasné, že alkohol za volant nepatrí. Napriek tomu to s ním niektorí ľudia „mimo zmyslov“ skúšajú a ohrozujú tak nielen seba, ale aj všetkých vodičov či chodcov naokolo. Technologický gigant z Cupertina možno prišiel s čiastočným riešením.

Ako uvádza portál PatentlyApple, spoločnosť Apple získala novú ochrannú známku na technológiu, ktorá je veľmi podobná štúdii z roku 2020. Aj keď iPhone nemá možnosť odobrať vám vzorku krvi, alebo zistiť hladinu alkoholu na základe vášho dychu, zariadenie má k dispozícii množstvo senzorov, ktoré by túto látku mohli vo vašom tele detekovať s vysokou presnosťou.

Hovoríme napríklad o gyroskope či výškomere, ktoré sú natoľko citlivé, že zvládnu sledovať aj spôsob vašej chôdze. A ako iste viete, keď ste opití, vaše kroky sú úplne iné, ako keď ste triezvi.

iPhone by vám dal najskôr úlohu 

Zdroj: AppleInsider

V prípade, že by mal iPhone podozrenie na to, že ste si pred nástupom do auta vypili, mohol by vám na displeji zobraziť jednoduchú úlohu, s ktorou by ste počas triezveho stavu nemali mať problém. Hovoríme napríklad o jednoduchom číselnom príklade, hlavolame, obrázkovom overení a podobne.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

No a pokiaľ by používateľ nevyplnil overenie správne, zariadenie by mu jednoducho odoprelo prístup od technológie CarKey, ktorú dnes podporuje čoraz viac výrobcov vozidiel. Samozrejme, ak by mal používateľ vo vrecku aj kľúč, telefón by veľa nezmohol. Pravda je ale taká, že žiadna technológia nie je v tomto prípade dokonalá.

Zaujímavá je tiež informácia, že iPhone by vedel spolupracovať aj s externými zariadeniami, ktoré slúžia na detekciu hladiny alkoholu v krvi. Akonáhle by sa dostali ich výsledky do systému, zariadenie by ich porovnalo s normami v danej krajine a na základe toho by rozhodlo, či môžete šoférovať alebo nie. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tomto myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.