Pokiaľ využívate OneDrive od spoločnosti Microsoft, pravdepodobne viete o funkcii, ktorá vám umožňuje triediť uložené fotografie do albumov. Je to klasická možnosť, ktorú má k dispozícii aj množstvo iných konkurenčných platforiem. Microsoft však podľa Drwindows chystá zmenu, ktorá ľudí skôr naštve, ako poteší.

Ak totiž budete mať fotografiu uloženú v albume, zaberie vám dvakrát viac priestoru, než ako by bola uložená len v knižnici fotografií. Technologická spoločnosť má túto úpravu pravidiel svojej cloudovej služby začať zavádzať v polovici októbra 2023, pričom o všetkom informovala svojich zákazníkov formou upozornenia, ktoré im prišlo na e-mail v anglickom jazyku.

Ako jeden z dôvodov tohto rozhodnutia spoločnosť Microsoft uvádza údajne zmeny v infraštruktúre fotografií služby OneDrive. Technologický gigant v texte zdôrazňuje, že obrázky uložené v galérii aj v albumoch budú v budúcnosti započítavať do dostupnej kvóty úložného priestoru dvakrát. Ak budete navyše používať viac albumov s tými istými obrázkami, môže to byť dokonca viackrát.

Microsoft zdôrazňuje, že predvoleným úložným priestorom pre fotky je galéria, kde končia všetky záber po tom, čo ich do služby nahráte prostredníctvom webovej stránky OneDrive, prípadne aplikácie Fotografie v operačnom systéme Windows.

OneDrive nové pravidlá pre fotografie
Zdroj: Drwindows

Zmena môže ovplyvniť aj obľúbené skratky 

Ako dodáva Drwindows, v súčasnosti nie je celkom jasné, čo bude so skratkami, ktoré sú pre prácu s fotkami v službe OneDrive tak rozšírené. Aby sme to konkretizovali, v súčasnosti to funguje tak, že keď vymažete fotografiu z galérie, tento istý záber zmizne aj z albumu (alebo naopak).

Na základe vyššie uvedenej zmeny však môžeme predpokladať, že keď vymažete fotografiu z galérie, no samostatne ju budete mať nahratú aj v albume, ako ďalší súbor, ktorý zaberá dvojnásobok miesta, pravdepodobne sa vymaže len z jedného priečinku a v tom druhom naďalej zostane.

V opačnom prípade by riešenie od spoločnosti Microsoft nedávalo zmysel s výnimkou toho, že by šlo o „lišiacky“ trik, ako používateľom rýchlejšie zaplniť dostupné úložisko na OneDrive a donútiť ich, aby prešli na platenú verziu. Pochybujeme však, že ku takémuto zákernému kroku by sa spoločnosť Microsoft znížila. Ale kto vie…

Ak teda využívate OneDrive a máte tu veľa samostatných albumov s fotografiami z galérie, pripravte sa na to, že od októbra sa vaša pamäť výrazne zaplní. Microsoft však na to myslel a presne preto ľuďom poskytne akýsi bonus vo výške dodatočnej potrebnej pamäte na jeden rok zadarmo. Aspoň niečo…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nemáte ešte PlayStation 5? Nevadí. Sony už pracuje na PlayStation 6. Vieme, kedy ho firma predstaví
Môže ťa zaujímať
- Reklama -