Môžeme si tu napísať milión rôznych dôvodov, pre ktoré si ľudia kupujú hodinky Apple Watch, avšak je asi len jeden, ktorý im odpustí ich zbytočnosť. Áno, je to zbytočný produkt, veď 95% používateľov ich využíva len na to, aby ukazovali čas a na to skutočne nemusia byť “inteligentné”. Je tu ale jedno “ale”. Práve vďaka tomuto “ale” Apple predáva už desiatky rokov tie najlepšie a najdrahšie produkty na trhu!

Dizajn a meno

Toto sú dva hlavné dôvody, prečo ľudia kupujú hodinky Apple Watch. Je to jednoduchá úvaha. Začneme najprv dizajnom. Ľudia evidentne milujú pekné a dokonalé veci. Dizajn hodiniek je presne to, čo milujú. Materiály, z ktorých sú vyrobené sú kvalitné a celkom luxusné.

- Reklama -

Hoci to neospravedlňuje cenu, vzhľadom na ponuku trhu ide asi o najluxusnejšiu variantu inteligentných hodiniek spomedzi veľkých spoločností. Dnešná doba je taká, že ak výrobca dokáže presvedčiť verejnosť, že práve jeho produkt je ten najlepší na svete, asi to tak bude a ľudia ho kupujú hlava nehlava.

Spracovanie Apple Watch je navyše veľmi precízne a Apple tu hľadí aj na detaily, na ktoré by v iných spoločnostiach určite zabudli. Okrem fantastického dizajnu a aj zaujímavých technológií, ktoré Apple Watch určite pridávajú na popularite tu máme aj perfektne spracované používateľské rozhranie, ktoré sa dá jednoducho a hlavne bez akýchkoľvek problémov ovládať aj v tom prípade, že majú hodinky maličký displej a prsty na tvojej ruke sú už oproti nemu pomerne veľké.

Akonáhle sa dostane potenciálny zákazník do kontaktu s Apple Watch čo i len v obchode, tá hravosť ho jednoducho donúti rozmýšľať nad ich kúpou. Môže o nich dokonca počuť sotva prvý krát. Je to skrátka dokonalá psychológia, ktorú spoločnosť Apple používa pri predaji.

Watch - svetapple.sk

Okrem týchto všetkých spomenutých faktov tu je ešte aj meno. Vieme, že Apple nie je práve prestížna hodinárska firma ako napríklad Rolex, avšak je veľmi populárna v technologickom svete a práve odtiaľto si zbiera svojich zákazníkov. Tí, ktorým nejde ani tak o to, koľko hodinky stáli si veľa krát kúpia práve Apple Watch. Jasné, môžu mať aj luxusnejšie a drahšie značkové hodinky, ale oni ich nepotrebujú.

Posolstvom tohto článku samozrejme nebolo to, aby sme ospevovali Apple Watch ako také. Posolstvom tohto článku bolo to, ako dokáže jedna z najvplyvnejších technologických spoločností sveta predávať produkt, ktorý by ináč asi ani nebol veľmi zaujímavý.

Koniec koncov, všetko čo Apple Watch a ešte omnoho viac dokáže aj tvoj iPhone či iný obyčajný smartfón za pár stoviek eur. Nie sú až tak dôležité pre život, ako by si si mohol myslieť. Na druhú stranu si ich ale pochvaľujú rôzni športovci a aktívni používatelia. To už je ale iná pesnička.

Apple Watch - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here