Ak sledujete dianie okolo jablkovej spoločnosti, určite vám neuniklo ani to, že Apple k iPhonu 11 a 11 Pro dodáva dve rozličné príslušenstvá. Kábliky sú oba Lighnitng, na druhom konci sú však iné. Prečo nie je koncovka USB-C aj pri iPhone 11? Pozreli sme sa na to trochu inak.

3Prečo nie je koncovka USB-C aj pri iPhone 11?

USB-C nenájdete pri iPhone 11 – svetapple.sk

Túto otázku sa pýtame už vyše mesiaca. Apple nikde neuvidelo, prečo sa k tomuto kroku uchýlilo. Presne preto sme sa na to museli pozrieť z trochu iného uhla a porozmýšľať nad tým, čo Apple k takémuto kroku viedlo. V roku 2019 to už totiž môže vyznieť až trochu smiešne.

Špeciálne preto, lebo práve Apple bolo prvou firmou, ktorú by sme mohli označiť za odvážnu s implementáciou nového druhu USB štandardu. V roku 2015 ho umiestnila do MacBooku 12″. Išlo však o jediné možné pripojenie, ktoré slúžilo na nabíjanie a tiež na to aby ste si sem pripojili USB klúč. Nešlo o príliš praktické riešenie, bolo však zaujímavé a hlavne bolo prvé. Prvý iPhone, ktorý má nabíjačku s koncovku USB-C na druhej strane lighnting kábala je teda iPhone 11 Pro. Klasická 11-tka si musí vystačiť s “obyčajným” štandardom USB-A a tiež zastaralým 5W adaptérom, ktorý sa k iPhonu dodáva už celé roky. Prečo je to ale tak?

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here