Každý jeden Apple produkt, ktorý kedy spoločnosť predstavila za doby Steva Jobsa a aj za doby po ňom bol jednoducho jedinečný. Vynikal dizajnom ale aj technológiou no a to hlavné, ľudia ho milovali. Je jedno, či sa bavíme o iPhone 3GS, iPode Shuffle či hodinkách Apple Watch, akonáhle si niečo z produktov chytil, tak trochu si to nechcel pustiť. Apple produkty sa síce vyskytujú aj vo filmoch, no Apple ale žiadnu “skrytú” reklamu neplatí!

Apple vo filme

Filmov, v ktorých režiséri vybrali pre hercov práve Apple produkty bolo nespočetne veľa. Spomeňme si napríklad na filmový trhák Mission Impossible: Ghost Protocol, Scream 4 či The Hangover. To, čo sme práve vymenovali sú len tri filmy ale v skutočnosti ich sú stovky či možno tisíce. Prečo je to ale tak, platí si Apple obrovskú reklamu? Odpoveď znie nie!

- Reklama -

Častokrát sa stretávame s nejakým tým iPhonom či MacBookm v kine, v ktorom večer pozeráme film s celou našou rodinou. Možno sa nám v mysli vyobrazuje tá suma, ktorú muselo Apple zaplatiť za to, aby herci používali práve jeho produkt ale v skutočnosti nemuselo zaplatiť ani len korunu. Dôvodov, prečo si režiséri vyberajú Apple produkty je hneď viac.

Prvým je fakt, že ľudia Apple milujú a akonáhle sa objaví nejaký iPhone či iPad v nejakom filme, často si to všimnú a zapamätajú, no a keďže ich obľúbený herec používa ich obľúbený smartfón či počítač, film si jednoducho dobre zapamätajú a vždy si ho radi pozrú znova a znova. Možno si povieš, že to nie je pravda, ale sám si pamätám napríklad vyššie spomenutú Mission Impossible výraznejšie len preto, lebo vo veľkom zastúpení tu hrali aj iPhone, iPad či MacBook. Taktiež si pamätám aj iné filmy, napríklad niekoľko scénok s 2 a pol chlapa, kde Charlie Cheen, používal iPhone.

Scream 4
I Am Number Four

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief

Druhým dôvodom, prečo Apple produkty vídavame vo filmoch je to, že v Amerike, ale aj vo svete majú naozaj obrovské zastúpenie a aj keď v našich končínách nemá príliš veľa ľudí Mac, v zahraničí či priamo v Amerike ho používajú milióny ľudí. Práve preto im príde film, kde je počítač s OS X a nie počítač s Windowsom o čosi viacej “friendly” a živší, ako ten, kde vidíme len škaredé plastové počítače či nudné telefóny.

Posledným dôvodom, prečo je to tak je fakt, že Apple produkty sú cool. Je ich cool vlastniť, je ich cool používať a tiež je ich cool sledovať v telke. Osobne poznám veľa prípadov, kedy som videl ako v strede filmu niekto upozornil “Aha, MacBook”, “Aha, iPhone” či “Aha, iPad”. ľudia ich milujú a chcú sa na ne pozerať. Oveľa lepšie sa pozerá na film, kde je iPhone či MacBook (poprípade nejaká moderná technológia) ako na film, kde je nezaujímavý počítač či telefón.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.