Spoločnosť Apple predstavila nové iPody len včera, no Apple už dosť dlhú dobu nič nové nepredstavovalo a ak aj áno, nebolo to natoľko veľké ako nové iPody Touch 6. generácie. Obvykle bývajú zmeny len v oblasti farieb či výkonu ale sú to naozaj len minimálne zmeny, ktoré si mnoho ľudí nevšíma. Apple však predstavilo seriózny produkt a predstavilo ho naozaj v dokonalom období, prečo?

iPod Touch 6. generácie v dobrom čase

Apple predstavilo zariadenie s naozaj obrovským výkonnostným nárastom a taktiež dobrým fotoaparátom. Nový iPod Touch prekvapil úplne všetkých, čo od tohto zariadenia niečo očakávali, pretože si poväčšine mysleli, že dostane slabší procesor, s horšími vylepšeniami ale nestalo sa tak. Nestalo sa tak a iPod Touch 6. generácie dostal fame “najvýkonnejšieho iOS zariadenia” ale to len dočasne. Približne o dva mesiace totiž výjde iPhone 6S a iPhone 6S Plus s Apple A9 procesormi a o mesiac neskôr zase nové iPady pravdepodobne tiež s týmito procesormi. Bude trvať teda iba veľmi krátku dobu, kým o svoje prvenstvo vo výkone dotykový iPod príde.

- Reklama -

Doteraz sme si mohli zvyknúť na to, že Apple ponúkalo v iPodoch Touch o rok starší HW ako bol používaný v iPhonoch. To platí aj naďalej, pretože pokiaľ sa pozrieme na rok predstavenia, opäť uvidíme ročnú stratu na iPhone. Apple A8 a 1GB RAM sú jednoducho konfigurácie z roku 2014 a nie 2015. Nevadí, iPod aj tak dostáva druhú šancu a my dúfame, že sa používateľom zapáči! Čo naň zatiaľ hovoríš ty? 🙂

iPod Touch - svetapple.sk
iPod Touch – svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here