Predaje iPhonov sú pre Apple najdôležitejšie najmä v Spojených štátoch, Európe či Číne. Keďže nedávne výsledky, s ktorými Apple oznámilo menšie poklesy v predaji iPhonov, údaje od Kantar Worldpanel potvrdzujú, že v druhom kvartáli roka 2016  predaje na americkom a piatich najväčších európskych trhoch opäť rástli.

Predaje iPhonov v Európe a USA opäť rastú

Je však škoda, že štatistiky berú Európu nie ako celok, ale len päť európskych krajín, kde je podiel iPhonov vyšší ako inde. Prichádzame tak o možnosť získania informácií o tom, aký podiel má Apple napr. na slovenskom trhu.

- Reklama -

Trh so smartfónmi sa neustále mení, rovnako aj podiely rôznych spoločností. Podľa správy od Kantar Worldpanel si Apple v USA prilepšilo o 1,3%, v UK o 3,1% a tak má kalifornská spoločnosť celkový podiel 31,8% v USA a 37,2% v UK. Konkrétne, za oceánom je najpredávanejší iPhone 6s/6s Plus (15,1%) a tak o 10 porazil aj svojho konkurenta Samsung Galaxy S7/S7 Edge (14,1%). iPhone SE, ktorý bol predstavený tento marec skončil na treťom mieste s 5,1%.

Pre zaujímavosť, iPhone SE je v UK najlepšie predávaný smartfón za posledný kvartál s podielom 9,2% a tesne za ním skončil iPhone 6s s 9,1%. Na druhej strane sveta je však situácia iná, pretože značky ako Huawei či Xiaomi majú pred Applom obrovský nárast. Podiel Applu v Číne sa prepadol o 1,8% na 17,9%, v Japonsku o 4,2% na 38%, pretože konkurencia ponúka viacero modelov za rôzne ceny a tak si zákazníci skôr vyberú lacnejší telefón.

kantar

Aké budú výsledky podielov po predstavení iPhonu 7 tento september nie je až tak jasné, keďže špekulácie o novom iPhone sa rôznia. Predstavením iPhonu SE, ktorý je akoby 4″ iPhone 6s bez 3D Touch spoločnosť Apple chcela pritiahnuť tých, ktorým veľký model nevyhovuje a tak zvýšiť predaje iPhonu. Je zrejmé, že iPhone SE má svojich fanúšikov no podstatné však je to, čo uvidíme v septembri, keďže mnoho ľudí zvažuje kúpu iPhonu 7 alebo iPhonu SE. Napríklad v USA až 49% používateľov iPhonu vlastní iPhone 5s alebo starší, čo dáva veľkú šancu tomu, aby siahli po iPhone SE v prípade ak ich iPhone 7 nezaujme.

iPhone 7 Dark Blue SvetApple.sk

Zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -